Nowości

Sonos chce wędrować, aby zostać mówcą po pandemii

Może nadal może być trochę irytujące, jeśli weźmiesz udział w spotkaniach grupowych lub w zatłoczonych miejscach. Ale jeśli jest to (miejmy nadzieję) ostatnią fazę pandemii, ludzie wkrótce do niej wrócą, mieszając się w bliskim sąsiedztwie, jak przed czasami. Przynajmniej na to liczą firmy technologiczne w branży urządzeń przenośnych.

Sonos, firma znana przede wszystkim ze swojego w domu produktów audio, stworzył kolejny przenośny głośnik Bluetooth. Tym razem Sonos zaprojektował go tak, aby był przenośny. Sonos Roam to niewielki, lekki głośnik Bluetooth, drugi w ofercie przenośnych Sonos. Zdjęcia produktu wyciekły w zeszłym tygodniu, ale teraz firma oficjalnie to ogłosiła. Roam kosztuje 169 USD i będzie dostępny w Stanach Zjednoczonych i na około 30 innych rynkach od 20 kwietnia.

Sonos od dawna ugruntował swoją pozycję jako marka zajmująca się domowym sprzętem audio, rzucając cień na bardziej dostępne „inteligentne” głośniki firm takich jak Amazon i Google. Kierownictwo Sonos nazwało te głośniki Bluetooth „odskocznią” do głośników bardziej wiernych (i stacjonarnych), takich jak wewnętrzne, niezłomne modele Sonos. Ale firma mądrze planuje także ekspansję na zewnątrz.

„Sonos zajmował taką pozycję w domu przez tak długi czas. To rodzaj marki, na którą patrzy wiele osób ”- mówi Ben Arnold, analityk branżowy zajmujący się technologiami konsumenckimi w NPD Group. „Ale chcą sprzedawać głośniki, prawda? To ich sprawa. Możesz sprzedać tylko tyle głośników w czyimś domu, dopóki nie zostaną nasycone ”.

: Sonos
: Sonos

Pierwsza wyprawa Sonos do technologii Bluetooth miała miejsce w 2019 r. Wraz z Sonos Move za 400 USD. Choć technicznie mobilny, ze sprytnym wbudowanym uchwytem z tyłu, Move to nieporęczny, sześciofuntowy chonk. Jest nieporęczny w plecaku i działa najlepiej jako rodzaj głośnika na podwórku.

Z kolei Sonos Roam został zaprojektowany tak, aby można go było wszędzie. Waży mniej niż funt i ma nieco ponad sześć cali wysokości i dwa cale szerokości. Sonos twierdzi, że ma 10-godzinną żywotność baterii. Posiada również klasę wodoszczelności i pyłoszczelności IP67, która umożliwia długie wyprawy na niezbadane terytoria. Ładuje się bezprzewodowo za pomocą dowolnej ładowarki z certyfikatem Qi, chociaż Sonos sprzedaje ładowarkę specyficzną dla Roam za dodatkowe 49 USD.

Gdy użytkownicy wrócą do domu, funkcja „Sound Swap” w Roam pozwoli im nacisnąć i przytrzymać przycisk odtwarzania, aby przesłać dźwięk do najbliższego głośnika Sonos. (Ta funkcja działa na prawie wszystkich nowatorskich głośnikach Sonos.) I podobnie jak inne nowe głośniki Sonos, Roam ma mikrofony dalekiego zasięgu i obsługuje sterowanie głosowe za pomocą Amazon Alexa lub Google Assistant.

Wszechstronność i marketing zorientowany na mobilność Roama są w odpowiednim momencie. Według NPD sprzedaż głośników Bluetooth wzrosła o prawie osiem procent w 2020 roku w USA, prawdopodobnie z powodu popytu na przenośne gadżety, ponieważ zajęcia na świeżym powietrzu zyskały na popularności. NPD zauważa, że ​​większość wzrostu miała miejsce w kategorii mówców o wartości 100 USD +; nie te super tanie. Wraz z rozwojem szczepionek Covid-19 CDC oświadczyło, że zaszczepione osoby mogą bezpiecznie gromadzić się w małych grupach bez noszenia masek i dystansowania się. (Zaszczepieni ludzie, pamiętajcie. To nie jest carte blanche, aby po prostu spędzać czas z kimkolwiek, nawet jeśli mają listę odtwarzania narkotyków.) Osoby, które chcą podróżować i znowu się ruszać, mogą chcieć zabrać ze sobą swoją technologię.

: Sonos

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook