Różności i nowinki technologia

Sonos Roam oficjalnie ogłoszono za 169 USD, zamówienia w przedsprzedaży zaczynają się teraz

Niewiele pozostało, o czym jeszcze nie wiedzieliśmy, ale dzisiaj Sonos oficjalnie ogłosił swój najnowszy głośnik, Sonos Roam. Tak jak The Verge zgłoszono w zeszłym tygodniu, Roam to przenośny głośnik zasilany bateryjnie w cenie 169 USD. Zamówienia w przedsprzedaży rozpoczynają się dzisiaj, a sprzedaż rozpocznie się 20 kwietnia.

Sonos Move był pierwszą próbą firmy na przenośnym produkcie, ale jest dość duży i ciężki, aby z nim podróżować. Jednak Roam to prawdziwy głośnik typu „zabierz go wszędzie”. To najmniejszy głośnik, jaki kiedykolwiek stworzył Sonos, chociaż pomiary, które ci podałem w zeszłym tygodniu, były bez głowy. W rzeczywistości ma wymiary 6,61 x 2,44 x 2,36 cala i waży 0,95 funta. W przypadku takich wymiarów głównym pytaniem jest, czy Roam może sprostać reputacji, którą Sonos ustanowił w zakresie dobrej jakości dźwięku.

: Sonos

Nie słyszałem tego z pierwszej ręki, więc nie mogę jeszcze powiedzieć, jak wypada w porównaniu z UE Boom, JBL Charge lub jednym z przenośnych głośników Bose. Sonos wyposażył Roam w „dwa wzmacniacze klasy H”. Dostępny jest głośnik wysokotonowy dla wysokich częstotliwości i głośnik średniotonowy „custom racetrack” – podobny kształtem do tego, co znajduje się w soundbarze Arc – który „zapewnia wierne odtwarzanie średnich częstotliwości i maksymalizuje niskie tony”.

Oto, jak wszystko do siebie pasuje:

GIF: Sonos

Sonos wprowadza również automatyczne Trueplay do Roam, więc dostroi wyjście audio w celu uzyskania najlepszych wyników w zależności od pomieszczenia lub środowiska, w którym znajduje się głośnik. (Robi to za pomocą wbudowanych mikrofonów, które są również dostępne dla w celu obsługi poleceń głosowych Alexa i Asystenta Google w trybie głośnomówiącym). Dwa roamy można skonfigurować jako parę stereo przez Wi-Fi, ale niestety ta opcja nie jest dostępna podczas odtwarzania muzyki przez Bluetooth.

W przeciwieństwie do Move, który wymagał wyboru między trybami Wi-Fi i Bluetooth, Roam korzysta z obu połączeń jednocześnie. Możesz odtwarzać coś z telefonu z Bluetooth on the Roam i rozszerzyć to na cały system multiroom Sonos. (Tak, firma potwierdziła mi, że jest to również łatwy sposób, aby gramofony z obsługą Bluetooth odtwarzały się na wszystkich głośnikach Sonos.) Obsługiwana jest również funkcja AirPlay 2 firmy Apple i jak zawsze można odtwarzać dźwięk z wielu usług za pośrednictwem aplikację mobilną Sonos.

: Sonos

Roam może trwać do 10 godzin odtwarzania dźwięku po naładowaniu, a kabel do ładowania USB-C znajduje się w zestawie. Jak powiedziałem w zeszłym tygodniu, Sonos sprzedaje również podstawkę do ładowania bezprzewodowego – Roam przyczepia się do niej magnetycznie – ale możesz użyć dowolnej bezprzewodowej ładowarki Qi, która będzie pasować do głośnika, gdy stoi, więc to miłe. Gdy nie jest używany, Roam może działać do 10 dni w trybie gotowości.

Podobnie jak poprzedni Move, Sonos twierdzi, że Roam przeszedł mnóstwo testów wytrzymałościowych. Głośnik ma silikon na obu końcach, aby chronić go w razie upuszczenia. Ma stopień ochrony IP67 pod względem odporności na kurz i wodę.

Kolejna fajna sztuczka Roam nazywa się Sound Swap. Po prostu przytrzymaj przycisk odtwarzania / pauzy na górze przez trzy sekundy, a Roam przekaże odtwarzaną muzykę do dowolnego innego głośnika Sonos w twoim systemie, który jest najbliżej. Sposób, w jaki Sonos to osiąga, jest sprytny: po aktywowaniu Sound Swap wszystkie głośniki Sonos będą emitować wysoką częstotliwość, której ludzie (i jak mi powiedziano) nie mogą usłyszeć. W ten sposób Roam ustala, który z nich jest w pobliżu.

Roam wydaje się być atrakcyjnym produktem dla Sonos i już widziałem wiele emocji związanych z różnymi przypadkami użycia. Czy to idealny głośnik łazienkowy? Idealny głośnik do wrzucenia do torby podczas podróży? Wybierasz się na plażę lub do parku? Tona zależy od tego, jak dobrze to brzmi za 169 dolarów. Aby uzyskać ten werdykt, czekaj na naszą pełną recenzję.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook