GryNowości

Sony mogło stworzyć idealny soundbar dla PS5 i Xbox Series X

Firma Sony ogłosiła właśnie dwa nowe, wysokiej klasy systemy audio kina domowego, z których oba zawierają porty przelotowe HDMI 2.1, które oferują pełną obsługę takich funkcji, jak wideo 8K, gry 4K przy 120 Hz, Dolby Vision HDR, eARC i inne.

Najpierw jest soundbar HT-A7000 Dolby Atmos 7.1.2-kanałowy. Wyceniony na 1 299,99 USD soundbar ma dwa wejścia HDMI 2.1, więc teoretycznie możesz uruchomić obie PlayStation 5 i Xbox Series X w to wszystko i graj na każdej konsoli z pełnym potencjałem.

Umieszczony jako najnowszy flagowy soundbar Sony, A7000 ma dwa skierowane do góry głośniki dla Atmos, dwa głośniki wysokotonowe z wiązką i pięć głośników przednich dla szerszego dźwięku przestrzennego. Jest wbudowany podwójny subwoofer, ale jeśli potrzebujesz głębszego basu, możesz dodatkowo zapłacić za samodzielny subwoofer; Sony sprzedaje 300-watowy bezprzewodowy subwoofer za 699,99 USD lub 200-watowy za 399,99 USD. Firma sprzedaje również bezprzewodowe tylne głośniki przestrzenne za 349,99 USD.

: Sony

Nadal jesteśmy w początkach przyszłościowych soundbarów HDMI 2.1, ale zaczynają się one pojawiać: Klipsch właśnie ogłosił podobny pasek Atmos o nazwie Cinema 1200. Ma również dwa wejścia HDMI, chociaż cena 1699 USD obejmuje zestaw subwoofer i głośniki przestrzenne.

A7000 ma dwa wejścia HDMI 2.1.
: Sony

Jak stało się stosunkowo powszechne w przypadku listew dźwiękowych premium, A7000 firmy Sony może dostroić się do akustyki pomieszczenia, używając mikrofonu na pilocie, aby „zmierzyć wysokość i szerokość pomieszczenia” i zoptymalizować profil dźwięku. Obsługuje 360 ​​Reality Audio, dźwięk hi-res i jest kompatybilny z Amazon Alexa, Asystentem Google, Chromecastem, Spotify Connect i Apple AirPlay 2.

System HT-A9 wykorzystuje cztery głośniki bezprzewodowe i małą skrzynkę kontrolną.
: Sony

Drugi, droższy nowy system audio nosi nazwę HT-A9 i składa się z czterech głośników bezprzewodowych oraz jednostki sterującej, która ma wymiary zbliżone do Apple TV. Sony twierdzi, że cztery głośniki w kształcie cylindra można umieścić praktycznie w dowolnym miejscu w pomieszczeniu, a optymalizacja pola dźwiękowego uwzględni ich pozycję podczas dostrajania wydajności dźwięku. (Tył każdego głośnika jest płaski, co zapewnia wygodny montaż.)

Wraz z nimi firma uwzględnia również to, co nazywa „technologią przestrzennego mapowania dźwięku 360”, która rzekomo może „tworzyć do dwunastu głośników „fantomowych” z zaledwie czterech głośników, syntetyzując fale dźwiękowe w oparciu o informacje o położeniu”. Brzmi to jak duże roszczenia, ale mam nadzieję, że za cenę 1 799,99 USD Sony może zrealizować niektóre z tych sztuczek związanych z polem dźwiękowym.

Głośniki bezprzewodowe pozwalają na elastyczne rozmieszczenie.
: Sony

Każdy głośnik ma nieco ponad 12 cali wysokości. A9 ma tylko jedno wejście HDMI zamiast dwóch na soundbarze, ale skrzynka kontrolna ma również gniazdo Ethernet i port aux, który umożliwia kompatybilnym telewizorom Sony działanie jako kanał centralny. Powinno to zapewnić doskonałą czystość głosu.

Jedną wadą jest to, że każdy głośnik potrzebuje własnego gniazdka elektrycznego – podobnie jak skrzynka kontrolna – więc patrzysz na łącznie pięć gniazdek. Ponieważ ten system tak bardzo opiera się na łączności bezprzewodowej, ciekawią mnie również problemy z opóźnieniami lub synchronizacją dźwięku, które mogą pojawić się podczas grania. Sony powiedziało mi, że nie napotkało żadnych takich problemów, ale chciałbym być tego pewien. A9 jest wyraźnie przeznaczony dla osób, które nie chcą zajmować się przewodami (z wyjątkiem przewodów zasilających) w zestawie kina domowego z dźwiękiem przestrzennym.

Według Sony, zarówno HT-A7000, jak i HT-A9 zaczną być dostarczane między wrześniem a październikiem.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook