FotoNowości

Sony może przywrócić Xperia Compact, aby konkurować z iPhone’em 12 mini

Sony ma w 2021 roku przywrócić linię telefonów „Compact” z nowym modelem Xperia Compact. Będzie oferował 5,5-calowy wyświetlacz i wymiary bardziej odpowiadające (stosunkowo) niewielkiemu iPhone’owi 12 mini firmy Apple, a nie coraz większym telefonom, które Sony oferowało przez ostatnie kilka lat.

Nowe urządzenie, według znanego wyciekającego telefonu OnLeaks, który opublikował również rendery nadchodzącego telefonu o godz. Głos, miałby wymiary 140 x 68,9 x 8,9 mm (5,5 x 2,71 x 0,35 cala), co czyni go tylko nieco większym niż iPhone 12 mini (który ma wymiary 131,5 x 64,2 x 7,4 mm lub 5,18 x 2,53 x 0,29 cala).

Nowa Xperia Compact ma również oferować 8-megapikselowy aparat do selfie w wycięciu w kształcie łzy, konfigurację z dwoma aparatami z 13-megapikselowym aparatem głównym z tyłu, gniazdo słuchawkowe 3,5 mm i zintegrowany czytnik linii papilarnych z boku. do przycisku zasilania. Nie ma jednak żadnych szczegółów dotyczących specyfikacji.

Obraz: OnLeaks / Głos

(Jeszcze nienazwany) Xperia Compact 2021 byłby pierwszym telefonem Sony, który będzie nosił nazwę „Compact” od Xperii XZ2 Compact z 2018 roku, który miał podobne wymiary, jak wyciekły specyfikacje nowego urządzenia z 2021 roku (chociaż wyświetlacz modelu z 2018 roku był nieco mniejszy na 5 cali, dzięki większym ramkom). Ale to wciąż znacznie mniejszy element sprzętu niż inne niedawne próby, takie jak Xperia 5.

Największe pytanie brzmi jednak, czy nowa Xperia Compact będzie oferować specyfikacje na poziomie flagowym, czy też wpadnie w tę samą pułapkę innych skurczonych urządzeń z Androidem i będzie oferować obniżone specyfikacje, aby pasowały do ​​jego mniejszego rozmiaru. Sony już wcześniej unikało tego problemu – wspomniany wcześniej XZ2 Compact oferował prawie porównywalne specyfikacje do swojego większego rodzeństwa – ale pozostaje otwarte pytanie, czy Sony faktycznie dostarczy telefon z Androidem 2021 z flagową specyfikacją, który nie wymaga również masywnego wyświetlacza. .

Nie jest też jasne, czy rzeczywiście istnieje rynek dla mniejszych flagowców. IPhone 12 mini firmy Apple, oferujący praktycznie identyczne specyfikacje jak większy iPhone 12, podobno odnotował słabą sprzedaż w porównaniu z większymi modelami w ofercie (pomimo niższej ceny). Istnieją dodatkowe doniesienia, że ​​Apple odchodzi od mniejszego modelu, aby bardziej skupić się na pełnowymiarowych telefonach.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook