GryNowości

Sony naprawdę nienawidziło gry krzyżowej PS4, ujawniania poufnych dokumentów

Nie jest tajemnicą, że Sony przez lata powstrzymywało grę na różnych platformach PS4, ale nowe poufne dokumenty i wiadomości e-mail ujawniają, jak bardzo Sony było przeciwne pozwalaniu ludziom grać w te same gry ze znajomymi na innych platformach. Sony początkowo zablokowało grę międzyplatformową dla obu Rocket League i Minecraft, pomimo, że Nintendo i Microsoft umożliwiają graczom grę na Xbox i Switch. Problem naprawdę wybuchł, gdy Sony zablokowało Fortnite crossplay w 2018 roku, a gracze byli źli. Obecnie wydaje się, że Sony mogło się powstrzymywać, aby zrównoważyć potencjalne straty dochodów.

W miesiącach poprzedzających decyzję Sony o zablokowaniu Fortnite crossplay w 2018 roku Epic Games błagało Sony o włączenie crossplay, e-maili w formacie Epic Games przeciwko Apple ujawnienie przypadku. „Nie przychodzi mi do głowy scenariusz, w którym Epic nie dostaje tego, czego chcemy – ta możliwość wyszła na jaw, kiedy Fortnite stała się największą grą na PlayStation ”- powiedział Joe Kreiner, wiceprezes Epic ds. rozwoju biznesu.

Apel Epic Games do Sony, aby umożliwić grę krzyżową.

Kreiner zaproponował: „Ogłaszamy grę krzyżową we współpracy z Sony. Epic robi wszystko, aby Sony wyglądało jak bohaterowie ”. Firma Epic zaproponowała nawet, że będzie promować swoją obecność na E3 za pomocą PlayStation lub dodawać unikalne postacie, dostępne wyłącznie dla subskrybentów PS Plus, aby osłodzić umowę. „Zróbmy z tego wielką wygraną dla nas wszystkich. Epic nie zmienia zdania w tej sprawie, więc po prostu zgódźmy się na to teraz ”- powiedział Kreiner.

Sony nie zgodziło się.

Gio Corsi, ówczesny starszy dyrektor ds. Relacji deweloperskich w firmie Sony, odrzucił pomysł gry krzyżowej, zauważając, że „rozgrywka międzyplatformowa nie jest zwykłym wsadem bez względu na rozmiar tytułu” – wyraźne odniesienie do flexu Epic na temat Fortnitedominacja na PlayStation. „Jak wiecie, wiele firm bada ten pomysł i żadna z nich nie jest w stanie wyjaśnić, w jaki sposób gry między konsolami usprawniają biznes PlayStation” – powiedział Corsi.

Jednak od sierpnia 2019 roku wydaje się, że Sony mogło znaleźć godny argument: sposób na potencjalne wyprowadzenie pieniędzy od swoich konkurentów w zamian za dostęp do graczy PlayStation.

Korespondencja e-mail nie ujawnia, gdzie ostatecznie zakończył się problem, ale dokument zatytułowany „Zasady, wymagania i proces dla wielu platform” z sierpnia 2019 r. (Po zmianie Sony) ujawnia, jak Sony może teraz podejść do gry krzyżowej: przychody między platformami share, zmuszając wydawców do płacenia Sony tantiem za każdym razem, gdy gracze PlayStation wnoszą więcej niż określony procent do wyniku w grze wieloplatformowej, aby „zrównoważyć spadek przychodów” Sony, umożliwiając grę międzyplatformową. Nie jest jasne, czy Nintendo i Microsoft wymusiły podobne umowy, aby umożliwić grę krzyżową w grach.

Warunki udziału w przychodach między platformami Sony.

Sony zastrzega również w zasadach, że wydawcy nie mogą przenosić wirtualnej waluty do lub z PlayStation oraz że musi istnieć ustawienie wyłączające wszystkie interakcje międzyplatformowe.

Skontaktowaliśmy się z firmą Sony, aby wyjaśnić, czy ten udział w przychodach między platformami nadal istnieje, i odpowiednio Cię poinformujemy.

Być może istniały inne dobre powody, dla których Sony przestało blokować grę krzyżową: trzy miesiące po e-mailach Epic Games Sony spotkało się z reakcją, gdy zostało zablokowane Fortnite crossplay i ostatecznie wycofałem się pod koniec 2018 roku, wprowadzając nową zmianę zasad, aby umożliwić grę krzyżową w niektórych grach.

Te e-maile i dokumenty stanowią tylko niewielki wgląd w wysiłki Sony, aby początkowo zablokować grę krzyżową, zanim Epic Games odniesie sukces z Fortnite wydaje się, że zmusił firmę do ostatecznego ustąpienia.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook