GryNowości

Sony ogłasza nowe kontrolery PS5 VR z adaptacyjnymi wyzwalaczami

Sony ujawnia dziś swoje nowe kontrolery VR dla PS5. Kontrolery w kształcie kuli wyglądają bardziej jak typowe kontrolery VR niż istniejące kontrolery ruchu PlayStation Move, a ponadto zawierają tę samą adaptacyjną technologię wyzwalania, którą można znaleźć w kontrolerze DualSense PS5. Każdy kontroler ma naprężenia w wyzwalaczach, a Sony zamierza wykorzystać tę technologię w przyszłych grach VR.

Kontrolery mają również haptyczne sprzężenie zwrotne i wykrywanie dotyku palca, które pozwoli im wykryć palce bez konieczności naciskania obszarów, na których opierasz kciuk, palec wskazujący lub środkowy. „Dzięki temu możesz wykonywać bardziej naturalne gesty rękami podczas rozgrywki” – mówi Hideaki Nishino, szef planowania platformy i zarządzania nią w PlayStation.

Nowe kontrolery Sony PS5 VR.
: Sony

Każdy kontroler ma dotykowe sprzężenie zwrotne i adaptacyjne wyzwalacze.
: Sony

Oczywiście te kontrolery będą również obejmować śledzenie do nowego zestawu słuchawkowego VR firmy Sony za pomocą pierścienia u dołu kontrolera. Z pewnością wyglądają na znacznie ulepszone w stosunku do tego, co jest obecnie dostępne w kontrolerach PS Move, z lepszą ergonomią.

„Zespoły SIE ds. Produktów, inżynierii i projektowania współpracowały przy tworzeniu naszego nowego kontrolera VR od podstaw, mając na celu dokonanie ogromnego skoku w stosunku do gier VR obecnej generacji” – mówi Nishino. „Prototypy naszego nowego kontrolera VR wkrótce trafią w ręce społeczności programistów i nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, jakie pomysły wymyślą i jak kontroler pomaga ożywić ich wyobraźnię!”

Sony nie pokazało jeszcze projektu swojego zestawu słuchawkowego VR nowej generacji dla PS5, ale firma ujawniła, że ​​ma ulepszone pole widzenia, rozdzielczość, a nawet pojedynczy przewód, aby ułatwić korzystanie z niego. Sony nie planuje wypuścić swojego zestawu VR na PS5 w 2021 roku, ale jasne jest, że firma przygotowuje się wkrótce do przetestowania go z twórcami gier.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook