Oprogramowanie

Sony ogłasza profesjonalnego drona Airpeak S1, którego zaprezentował na targach CES

Sony ujawnia teraz w pełni swojego drona Airpeak S1, który zaprezentował na targach CES 2021 w styczniu. Ogłoszenie zawiera o wiele więcej szczegółów na temat możliwości, funkcji drona i ujawnia cenę 9000 USD za dron bez gimbala lub kamery, co utwierdza ideę, że ten dron będzie skierowany bezpośrednio do profesjonalnego rynku wideo.

Airpeak z obiektywem A7S i 24 mm przymocowanym do sprzedawanego osobno gimbala.
: Sony

Airpeak S1 jest przeznaczony do współpracy z bezlusterkowymi aparatami Sony, w tym A7S Mark III, FX3, a nawet Alpha 1. Zostaną one podłączone do specjalnej wersji gimbala Gremsy T3 zaprojektowanej specjalnie dla Airpeak i że będziesz musiał kupić osobno. Z kamerą dron będzie miał około 12 minut lotu (choć może osiągnąć 22 minuty bez żadnego obciążenia). Warto również zauważyć, że kamera potrzebuje własnych baterii — nie jest zasilana przez drona.

Sony udostępniło już zapowiedź rodzajów ujęć, które można wykonać za pomocą drona, co możecie zobaczyć poniżej.

Jednym z największych atutów drona jest jego stabilność i odporność na wiatr. Według Sony może pozostać stabilny przy wietrze do 44,7 mil na godzinę (to 20 m / s, dwa razy więcej niż DJI cytuje dla Inspire 2), i ma pięć zestawów kamer stereo, które pozwalają dronowi i dalmierzowi na podczerwień, powinien pomóc dronowi zatrzymać się, zanim uderzy w przeszkody i pozostać stabilnym nawet bez odbioru satelitarnego. Sony poprosiło nawet japońską agencję kosmiczną JAXA o pomoc w przeprowadzeniu niektórych testów drona:

Airpeak jest również szybki – może zrobić 0-50 (co jest zbliżone do maksymalnej prędkości 55,9 mil na godzinę) w 3,5 sekundy. Warto jednak zauważyć, że nie ma to żadnych dodatków — Sony nie podało, jaką prędkość lub przyspieszenie można osiągnąć, gdy dron leci z kamerą. To powiedziawszy, Sony pokazało mi i innym dziennikarzom film z dronem wykonującym ósemki w powietrzu, który wykonał z imponującą szybkością i zwinnością.

Dla porównania, DJI Matrice 600 Pro, który kosztuje około 7000 USD bez gimbala lub kamery, ma maksymalną prędkość 40 mil na godzinę i cytowaną żywotność baterii wynoszącą 32 minuty w pojedynkę lub 16 minut z 13-funtowym ładunkiem, przy użyciu standardowych baterii .

Airpeak S1 można obsługiwać tylko za pomocą dołączonego kontrolera, ale Sony ma aplikację o nazwie Airpeak Flight, która ułatwia pracę. Aplikacja jest na razie dostępna tylko w systemie iOS/iPadOS, ale pozwoli na sterowanie kamerą i gimbalem. Airpeak może być obsługiwany przez jedną osobę, ale pozwala również na tryb dwóch operatorów, w którym jedna osoba kontroluje lot, a druga steruje kamerą. Sony twierdzi, że gama kontrolerów jest nadal testowana.

Kontroler z iPadem z systemem Airpeak Flight.
: Sony

Chociaż nie dostaniesz aparatu ani gimbala za cenę 9000 USD Airpeak S1, jest on dostarczany z dwiema parami śmigieł, kontrolerem, dwiema bateriami i ładowarką. Sony spodziewa się wysłać go jesienią i zaoferuje plan serwisowy obejmujący szkody, które mogą wystąpić w wyniku awarii.

W świetle całego ustawodawstwa i kontrowersji wokół dronów z Chin, Sony daje jasno do zrozumienia, że ​​Airpeak S1 został zaprojektowany i wyprodukowany w Japonii; wielokrotnie pojawiał się na briefingu prasowym i ponownie w komunikacie prasowym.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook