GryNowości

Sony szczegółowo przygląda się interfejsowi użytkownika PlayStation 5 w nowym filmie

Sony właśnie ujawniło jedno z ostatnich wielkich pytań dotyczących nadchodzącej PlayStation 5: jak wygląda interfejs użytkownika. Długi nowy przewodnik pokazuje, jak będzie faktycznie wyglądać korzystanie z nadchodzącej konsoli po jej uruchomieniu 12 listopada.

Nowy interfejs użytkownika to duża zmiana dla Sony, oferująca całkowity przegląd raczej spartańskiego menu, które oferowało PlayStation 4.

Główne menu konsoli jest podzielone na nowe menu „Centrum sterowania”, dostępne w dowolnym momencie przez naciśnięcie przycisku PlayStation, które daje graczom dostęp do szerokiej gamy narzędzi systemowych, takich jak wyświetlanie powiadomień, którzy znajomi są online, sterowanie muzyka, zarządzanie ustawieniami konsoli i kontrolera oraz sprawdzanie stanu pobranych plików. Dostępna jest również nowa seria kart, kluczowa część interfejsu użytkownika, która służy jako rodzaj ciągłego źródła wiadomości o grach, ostatnich osiągnięciach lub zrzutach ekranu i nie tylko.

Również w rzędzie kart znajdują się nowe „Działania”, pojedyncze karty, które łączą się z określonymi poziomami lub trybami rozgrywki w grze. Wybranie aktywności zapewni przegląd tego poziomu, w tym spersonalizowane oszacowanie czasu, jaki według PlayStation 5 zajmie ci ukończenie poziomu, oraz wszelkie obiekty, których jeszcze nie ukończyłeś.

Niektóre gry i cele będą również zawierać oficjalną „Pomoc dotyczącą gry” dla subskrybentów PlayStation Plus, która będzie wyświetlać pomocne filmy i wskazówki dotyczące konkretnego celu bezpośrednio w grze. Niektóre karty obsługują nawet tryb obrazu w obrazie lub widok podzielonego ekranu, aby pomóc graczom zobaczyć wskazówki obok siebie.

Rozwijam …

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook