Foto

Sony ułatwia używanie swoich aparatów cyfrowych jako kamer internetowych w systemie Windows

Sony zaprezentowało nowy program dla Windows 10, który ułatwia korzystanie z cyfrowych aparatów firmy jako kamer internetowych. Oprogramowanie nazywa się Imaging Edge Webcam i umożliwia podłączenie aparatu Sony do komputera przez USB bez potrzeby stosowania dodatkowego sprzętu, takiego jak karta przechwytująca USB. Oznacza to, że możesz uzyskać ogromny wzrost jakości obrazu w porównaniu z większością tradycyjnych kamer internetowych. Niestety nie ma wzmianki o wersji na macOS.

Sony twierdzi, że łącznie 35 jego aparatów jest kompatybilnych z nowym oprogramowaniem, w tym nowo zapowiedziana Alpha 7S III. Inne obsługiwane modele to Alpha 9 II, Alpha 9, Alpha 7R IV, Alpha 7R III, Alpha 7R II, Alpha 7S II, Alpha 7S, Alpha 7 III, Alpha 7 II, Alpha 6600, Alpha 6400, Alpha 6100, RX100 VII , RX100 VI, RX0 II, RX0 oraz kamera vlog ZV-1. Pełną listę aparatów można znaleźć na tej stronie pomocy technicznej Sony, a instrukcje dotyczące konfiguracji oprogramowania można znaleźć tutaj. Niektóre aparaty mogą również ładować się przez USB, gdy są używane.

Lista obsługiwanych kamer ze strony internetowej Sony.
Zrzut ekranu: Sony

Sony nie jest jedynym producentem aparatów, który wydaje takie oprogramowanie. W ciągu ostatnich kilku miesięcy Canon, Olympus, Panasonic, Fujifilm, a nawet GoPro uruchomiły programy, które ułatwiają używanie ich aparatów jako kamer internetowych.

Trend ten został wywołany tegoroczną ogromną zmianą w kierunku pracy zdalnej, która czasami doprowadziła do tego, że niektóre z najpopularniejszych kamer internetowych wyprzedają się online. Zmiana przeznaczenia istniejącego aparatu cyfrowego jest korzystna dla wszystkich: korzystasz ze sprzętu, który już posiadasz, i uzyskujesz znacznie lepszą jakość obrazu niż w przypadku dobrej samodzielnej kamery internetowej.

Jeśli jesteś użytkownikiem systemu Windows i posiadasz zgodny aparat, oprogramowanie Windows 10 można pobrać bezpłatnie z witryny Sony. Jednak nawet jeśli jesteś użytkownikiem komputera Mac lub posiadasz kamerę, która nie jest oficjalnie obsługiwana, nadal możesz używać jej jako kamery internetowej przy użyciu dodatkowego sprzętu. Mamy tutaj pełny przewodnik, jak to zrobić.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook