OprogramowanieTelefony

Sony Xperia Pro zorientowana na twórców pojawia się w USA w cenie 2499 USD

Xperia Pro, pierwszy smartfon Sony z 5G w USA, jest dziś dostępny za 2499,99 USD. Sony kieruje urządzenie do profesjonalnych użytkowników, którzy mają nadzieję, że wykorzystają wejście HDMI do przekształcenia telefonu w zewnętrzny monitor aparatu i łączność 5G, aby szybko przesyłać lub transmitować na żywo materiał filmowy. Sony twierdzi, że obecnie nie planuje wypuścić Xperii Pro w Europie.

Poza wejściem HDMI i obsługą US 5G, sprzęt Xperia Pro jest bardzo podobny do zeszłorocznej Xperii 1 II (która była dostarczana z obsługą 5G w Europie, ale była ograniczona do 4G LTE w USA). Oznacza to, że jest zasilany przez procesor Snapdragon 865 z baterią 4000 mAh, a z tyłu znajdują się te same 12-megapikselowe aparaty szerokokątne, teleobiektyw i ultraszerokokątny. Xperia Pro zawiera również wysoki 6,5-calowy wyświetlacz OLED o proporcjach 21: 9, który Sony po raz kolejny określa jako 4K, ale w rzeczywistości ma rozdzielczość sub-4K 3840 x 1644.

Chociaż ma obudowę smartfona, Xperia Pro jest skierowana do profesjonalistów.
: Sony

Jego wejście HDMI znajduje się obok portu USB-C.
: Sony

Za 1200 dolarów Xperia 1 II była już drogim smartfonem, a Xperia Pro to ponad dwukrotnie więcej. Sony twierdzi jednak, że obsługa 5G i wejście HDMI mogą być niezwykle przydatne dla profesjonalnych użytkowników.

Zacznijmy od wejścia HDMI, które znajduje się na spodzie telefonu, w miejscu portu USB-C Xperia 1 II. (Port USB-C Xperia Pro nadal znajduje się na spodzie urządzenia, ale jest przesunięty w lewo). Sony twierdzi, że jest w stanie obsłużyć strumień wideo HDR 4K 60 kl./s i powinien działać z każdą kamerą, która ma wyjście HDMI .

W praktyce oznacza to, że możesz podłączyć Xperię Pro na przykład do wyjścia HDMI aparatu i użyć jego większego ekranu, aby uzyskać wyraźniejszy obraz tego, co jest filmowane lub fotografowane. Możesz szczypać, aby powiększyć obraz wyświetlany na ekranie lub nałożyć linie siatki, aby pomóc w kadrowaniu.

Ta funkcja staje się szczególnie interesująca dzięki łączności 5G Xperia Pro, która umożliwia jej działanie jako łącze do przesyłania strumieniowego na żywo dla kamery, a nie tylko jako zewnętrzny monitor. Xperia Pro może przesyłać strumieniowo materiał z wejścia HDMI bezpośrednio do YouTube i obsługuje StreamLabs i StreamYard w celu przesyłania strumieniowego na inne platformy, takie jak Twitch i Facebook Live.

Telefon obsługuje zarówno Sub-6GHz, jak i mmWave 5G, a Sony twierdzi, że ma unikalny czterokierunkowy układ anten mmWave, aby zmaksymalizować odbiór. Istnieje również wbudowana aplikacja wizualizatora sieci, którą można przypisać do klawisza skrótu, aby pomóc Ci znaleźć najlepszą pozycję do uzyskania sygnału. Miejmy nadzieję, że oprogramowanie i sprzęt Sony wystarczą, aby złagodzić problemy mmWave przy ograniczonym zasięgu.

Odkąd Sony zaczął drażnić Xperię Pro na początku zeszłego roku, podkreśla, że ​​jest to urządzenie dla profesjonalnych użytkowników, a jego cena 2499,99 USD sprawia, że ​​jest to bardziej oczywiste niż kiedykolwiek. Kiedy zapytałem Sony, dlaczego nie wypuściło urządzenia 5G przeznaczonego dla konsumentów w USA, powiedział mi, że czeka na szersze wdrożenie technologii przez operatorów. Do tego czasu Sony twierdzi, że koncentruje się na profesjonalnych użytkownikach, którzy uważają, że mogą z tego skorzystać.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook