GryOprogramowanie

Sony zapowiada Xperię 5 II z ekranem 120 Hz i faktycznie przydatnymi ulepszeniami do gier

Sony kontynuuje odświeżanie linii smartfonów, koncentrując się na fotografii i wideo dzięki nowej Xperii 5 II. To mniejsze rodzeństwo bardzo wysokiej i dziwnie drogiej Xperii 1 II, a ten nowszy telefon jest lepszy pod wieloma względami. Po pierwsze, jest tańszy i trafi do sprzedaży 29 września za 949 USD. Innym ważnym ulepszeniem jest to, że Sony wprowadziło panel o wysokiej częstotliwości odświeżania 120 Hz.

Co dziwne, Sony twierdzi, że nie zostanie wysłane do 4 grudnia, a co dziwniejsze, będzie miało 5G, ale nie będzie działać z sieciami 5G w USA – tak jak Xperia 1 II.

Podstawową ideą Xperii 5 II jest to, że jest to telefon z wysokim ekranem 21: 9, ale jest stosunkowo mały i ma 6,1 cala. Brzmi duże, ale ponieważ jest tak wysoki, ma tylko około 2,68 cala szerokości. To znacznie bardziej kieszonkowy telefon niż Xperia 1 II.

Ma dość standardowe flagowe specyfikacje na 2020 rok: procesor Snapdragon 865, baterię 4000 mAh i wspomniany wcześniej wyświetlacz częstotliwości odświeżania 120 Hz. Sony również trzyma się podwójnych głośników stereo z przodu i tradycyjne gniazdo słuchawkowe, z których oba są obecnie formalnie klasyfikowane jako gatunki zagrożone. Niestety nie ma ładowania bezprzewodowego.

Jeśli chodzi o aparaty, Xperia 5 II ma teraz standardowy układ trzech kamer z tyłu. Skupienie się na fotografii oznacza, że ​​Sony woli określać je odpowiednikami dla ogniskowych 35 mm: 16 mm, 24 mm i 70 mm.

Sony twierdzi, że jest pierwszym smartfonem, który może nagrywać w zwolnionym tempie z prędkością 120 kl./sw 4K HDR. Będę ciekawy, jak to działa, a także, czy Xperia 5 II poprawia jakość wideo w poprzednim. Profesjonalna aplikacja wideo firmy Sony umożliwia dużą kontrolę nad ustawieniami wideo i pakowanie klipów do projektów w celu łatwiejszej edycji.

Naprawdę jednak, linia Xperia cieszy się sławą dzięki aparatowi dzięki automatycznej regulacji ostrości i szybkości przechwytywania. Podobnie jak Xperia 1 II, Xperia 5 II jest wyposażona w najlepszy w swojej klasie autofokus Sony, który może skupić się na oku człowieka lub zwierzęcia i utrzymywać ostrość z zaskakującą szybkością – do 60 razy na sekundę. Może również robić zdjęcia seryjne z prędkością 20 klatek na sekundę.

Być może najbardziej interesującą funkcją fotograficzną jest to, że można ustawić Xperię 5 II jako urządzenie do bezpośredniego przesyłania na uwięzi dla jednego z nowszych bezlusterkowców Sony. Nie jest to odpowiednik pełnego tetheringu USB na komputerze stacjonarnym, ale jest znacznie szybszy i wydajniejszy niż zwykłe rozwiązania Wi-Fi oferowane w dzisiejszych aparatach.

Sony mówi również o funkcjach gier Xperia 5 II – i po raz pierwszy od zawsze myślę, że telefon do gier z Androidem może mieć funkcje, które są czymś więcej niż tylko sztuczkami. Sony twierdzi, że częstotliwość odświeżania 120 Hz obejmuje częstotliwość skanowania dotykowego 240 Hz, ale to nie jest dla mnie wielka sprawa.

Sony ma tryb ulepszania gier, podobnie jak wiele telefonów, ale ma kilka naprawdę przydatnych funkcji. To nie jest coś, czego kiedykolwiek spodziewałem się napisać o oprogramowaniu do ulepszania gier na telefonie z Androidem.

Możesz bezpośrednio ustawić i zablokować częstotliwość odświeżania ekranu, rozmycie ruchu i szybkość reakcji na dotyk. Co ciekawsze jest funkcja obejścia zasilania – pozwala ustawić telefon tak, aby pobierał energię bezpośrednio z kabla USB-C bez ładowania baterii. To znacznie zmniejsza ciepło, co oznacza, że ​​cały krzem może działać lepiej. Firma Sony dodała również radiator grafenowy, który odprowadza ciepło z płyty głównej.

Podsumowując, Xperia 5 II brzmi jak fascynujący telefon z unikalnymi funkcjami i irytującymi wadami. Ale jeśli zagłębiasz się w ekosystem aparatów Sony, może to być dobry wybór. Lepszym wyborem może być poczekanie na Xperię Pro, która została zapowiedziana, ale wciąż nie jest szczegółowa poza jedną kluczową funkcją fotograficzną – używanie telefonu jako zewnętrznego monitora HDMI do kamery wideo. Przypuszczalnie do czasu premiery Xperia 5 II w grudniu usłyszymy więcej.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook