Różności i nowinki technologia

SpaceX, Charter, Verizon wśród 500 dostawców usług internetowych konkurujących o fundusze szerokopasmowe FCC

Terminal użytkownika SpaceX Starlink, znany również jako antena satelitarna, widziany na tle miasta.
Powiększać / Terminal użytkownika / antena satelitarna SpaceX Starlink.

SpaceX, Charter, Verizon, CenturyLink, Frontier, Cox i około 500 innych firm poszukuje funduszy rządowych na zapewnienie dostępu szerokopasmowego na obszarach wiejskich. Federalna Komisja ds. Komunikacji opublikowała wczoraj listę kandydatów do pierwszego etapu Rural Digital Opportunity Fund (RDOF), który ma wypłacić dostawcom usług internetowych do 16 miliardów dolarów w ciągu 10 lat.

SpaceX byłby pierwszym dostawcą satelity z niskiej orbity okołoziemskiej (LEO), który uzyskałby finansowanie szerokopasmowego dostępu do obszarów wiejskich. RDOF i poprzednie programy generalnie finansują rozwój przewodowych lub naziemnych usług bezprzewodowych, płacąc dostawcom usług internetowych za rozszerzenie ich sieci na obszary wiejskie, na których w innym przypadku by ich nie zbudowali.

Jako dostawca satelitarny SpaceX nie będzie musiał instalować przewodów ani wież bezprzewodowych w żadnym konkretnym obszarze. Jednak tradycyjni operatorzy satelitarni uzyskali już fundusze FCC, mimo że oferowali już usługi w całych Stanach Zjednoczonych. Na przykład fundusz FCC Connect America Fund w zeszłym roku przyznał operatorowi satelitarnemu Viasat 87,1 miliona dolarów pod warunkiem, że będzie świadczył usługi w określonych częściach 17 stanów po niższych cenach i przy wyższych limitach danych „niż zazwyczaj zapewnia na obszarach, na których nie odbiera Connect Wsparcie America Fund. ”

SpaceX może zastosować podobny model, szukając finansowania FCC w celu oferowania tańszych łączy szerokopasmowych w blokach spisowych, które nie obsługują standardu prędkości FCC w zakresie pobierania 25 Mb / s i wysyłania 3 Mb / s. Zapytaliśmy dzisiaj SpaceX o plany finansowania FCC i zaktualizujemy ten artykuł, jeśli otrzymamy odpowiedź. Ceny SpaceX Starlink nie zostały jeszcze ujawnione, więc nie wiemy, ile będzie kosztować Starlink w pełnej cenie lub w przypadku dofinansowania z finansowania FCC.

Testy prędkości Ookla usługi Starlink SpaceX podczas obecnych testów beta wykazały ostatnio prędkość pobierania od 11 Mb / s do 60 Mb / si prędkość wysyłania od 5 Mb / s do 18 Mb / s. Kolejny zestaw testów szybkości w TestMy.net wykazał, że SpaceX wynosiło średnio 39,6 Mb / s w dół i 10,7 Mb / s w górę.

SpaceX musi udowodnić twierdzenia o opóźnieniach

FCC opublikowała listy 121 kompletnych wniosków i 384 niekompletnych wniosków. SpaceX znajduje się na niekompletnej liście, która obejmuje dostawców usług internetowych, którzy nie „dostarczyli certyfikatów i podstawowych informacji wymaganych przez zasady przetargu konkurencyjnego Komisji do udziału w aukcji” oraz dostawców usług internetowych, którzy „nie zostali uznani za posiadających kwalifikacje finansowe i / lub operacyjne stawki we wszystkich stanach lub dla wszystkich wybranych kombinacji poziomów wydajności i opóźnień ”- powiedział FCC.

SpaceX może przejść przez bardziej rozbudowany proces weryfikacji niż dostawcy przewodowi ze względu na sceptycyzm FCC, że sieci satelitarne LEO mogą spełnić standard niskiego opóźnienia wynoszący 100 ms i poniżej. Żaden tradycyjny dostawca satelitarny korzystający z orbit geostacjonarnych (jak Viasat i Hughes) nie byłby w stanie spełnić tego standardu, ale SpaceX twierdzi, że z łatwością go pokona, a wczesne testy prędkości potwierdzają przypadek SpaceX.

SpaceX i inni dostawcy usług internetowych mają większe szanse na uzyskanie środków, jeśli mogą licytować na poziomie o niskim opóźnieniu. FCC oświadczyła w czerwcu, że operatorzy satelitarni LEO „staną przed poważnym wyzwaniem, pokazując pracownikom Komisji, że ich sieci mogą zapewnić konsumentom rzeczywistą wydajność poniżej progu 100 ms niskiego opóźnienia Komisji”.

FCC planuje kilka poziomów prędkości, do gigabitów

Lista niekompletnych wniosków obejmuje również Altice USA, CenturyLink, Charter (złożone pod nazwą „CCO Holdings”), Cincinnati Bell, Cox, Frontier, Hughes, US Cellular, Verizon, Viasat, Windstream i wiele mniejszych firm. Każda firma znajdująca się na liście niekompletnych wnioskodawców otrzyma zawiadomienie z wyszczególnieniem braków w swoim wniosku i będzie miała czas do 23 września na ponowne złożenie. Oprócz dużych dostawców usług internetowych istnieje wiele lokalnych firm, które prawdopodobnie ubiegałyby się o finansowanie na małych obszarach geograficznych. OneWeb i Amazon, które również planują konstelacje satelitów LEO, ale nie są tak daleko jak SpaceX, nie pojawiły się na żadnej z list kandydatów.

Dostawcy usług internetowych mogą ubiegać się o świadczenie usług w kilku kategoriach prędkości, od 25/3 Mb / s do 1 Gb / s / 500 Mb / s. Finansowani dostawcy usług internetowych będą mogli nałożyć limity danych w wysokości 250 GB miesięcznie na poziomach prędkości 25/3 Mb / si 50/5 Mb / s, ale muszą oferować co najmniej 2 TB miesięcznie na poziomach 100/20 Mb / s i 1 Gb / s / 500 Mb / s. Dostawcy satelitarni nie mogą licytować na poziomie gigabitowym.

Verizon może ubiegać się o finansowanie, korzystając z usług przewodowych szerokopasmowych lub stacjonarnej usługi bezprzewodowej, która łączy się z jej siecią komórkową. Firmy kablowe, takie jak Altice i Charter, prawdopodobnie wykorzystałyby fundusze na rozbudowę swoich sieci kablowych, tradycyjne firmy telefoniczne mogłyby rozbudować sieci światłowodowe lub DSL, a tradycyjni dostawcy satelitarni, tacy jak Hughes i Viasat, mogliby oferować zniżki lub inne zachęty dla nowych klientów. Istnieje również wiele stacjonarnych firm bezprzewodowych, które mogłyby rozszerzyć się na dodatkowe obszary wiejskie, które nie mają szybkich usług przewodowych.

FCC planuje rozpocząć aukcję odwrotną 22 października i przyznać fundusze nawet 6 milionom domów i firm w blokach spisowych, w których całkowicie brakuje usługi 25/3 Mb / s. Przy rozłożeniu 16 miliardów dolarów na 10 lat zwycięscy oferenci otrzymają łącznie 1,6 miliarda dolarów rocznie i będą musieli zmierzyć się z szeregiem terminów wymagających wdrożenia w określonej liczbie domów i firm. W końcu odbędzie się druga, mniejsza aukcja na opłaty za dostęp szerokopasmowy na dodatkowych obszarach, po tym jak FCC zbierze dokładniejsze dane o tym, w których częściach kraju brakuje usług szerokopasmowych.

Podobnie jak inne programy usługi powszechnej prowadzone przez FCC, RDOF jest opłacany przez Amerykanów z opłat nakładanych na rachunki telefoniczne.

Ujawnienie: Partnerstwo Advance / Newhouse, do którego należy 13 procent Karty, jest częścią Advance Publications. Advance Publications jest właścicielem Condé Nast, która jest właścicielem Ars Technica.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook