Różności i nowinki technologia

SpaceX otrzymuje zgodę FCC na licytację w aukcji szerokopasmowej o wartości 16 miliardów dolarów

Terminal użytkownika SpaceX Starlink, znany również jako antena satelitarna, widziany na tle miasta.
Powiększać / Terminal użytkownika / antena satelitarna SpaceX Starlink.

SpaceX jest jednym z 386 podmiotów, które zakwalifikowały się do składania ofert na federalnej aukcji w celu finansowania dostępu szerokopasmowego na obszarach wiejskich.

SpaceX do tej pory przezwyciężył wątpliwości Federalnej Komisji Łączności co do tego, czy Starlink, jej usługa satelitarna na niskiej orbicie okołoziemskiej (LEO), może zapewnić opóźnienie poniżej 100 ms, a tym samym kwalifikuje się do poziomu niskiego opóźnienia aukcji. Z funduszem Rural Digital Opportunity Fund (RDOF) FCC, który ma rozdzielić do 16 miliardów dolarów na dostawców usług internetowych, FCC początkowo umieściło SpaceX na liście „niekompletnych wniosków”, która obejmuje dostawców usług internetowych, którzy nie wykazali, że kwalifikują się do składania ofert w pożądanych wynikach i poziomy opóźnienia. FCC stwierdziła również, że dostawcy LEO „staną przed poważnym wyzwaniem” w uzyskaniu zgody na składanie ofert na poziomie o niskim opóźnieniu, ponieważ muszą „wykazać[e] personelowi Komisji, że ich sieci mogą zapewnić rzeczywistą wydajność konsumentom poniżej progu Komisji o niskim opóźnieniu wynoszącym 100 ms. ”

Zmieniło się to wczoraj, kiedy FCC ogłosiło listę oferentów, którzy zakwalifikowali się do aukcji, która ma się rozpocząć 29 października. Oprócz SpaceX, do zakwalifikowanych oferentów należą Altice USA, CenturyLink, Charter, Cincinnati Bell, Cox, Frontier, Hughes, US Cellular, Verizon, Viasat, Windstream i wiele mniejszych firm. 119 kandydatów nie znalazło się na ostatecznej liście.

SpaceX wydaje się być jedynym dostawcą satelitarnym LEO na zatwierdzonej liście wnioskodawców, z częściowym wyjątkiem: Hughes, tradycyjny dostawca satelitarny, jest inwestorem w OneWeb i powiedział, że wykorzysta pojemność LEO OneWeb w ramach swojej oferty na uzyskanie RDOF pieniądze. Firma OneWeb, która jest w stanie upadłości, nie bierze udziału w samej aukcji. Viasat rozważa przejście na satelity LEO, ale podobnie jak Hughes, Viasat wykorzystuje obecnie satelity geostacjonarne o niewielkich opóźnieniach około 600 ms.

Usługa Starlink SpaceX jest w ograniczonej wersji beta i wydaje się, że zapewnia opóźnienia znacznie poniżej progu 100 ms. SpaceX nadal nie ma gwarancji uzyskania finansowania FCC. Po aukcji zwycięscy oferenci będą musieli złożyć obszerne wnioski zawierające bardziej szczegółowe informacje na temat spełnienia wymagań dotyczących rozmieszczenia, aby uzyskać ostateczne zatwierdzenie finansowania.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook