Nowości

SpaceX planuje, aby fabryka w Teksasie pomogła w produkcji naczyń Starlink i routerów Wi-Fi

Widok anteny satelitarnej SpaceX Starlink ze zdjętym panelem tylnym.
Powiększać / Antena satelitarna SpaceX Starlink w trakcie porzucenia.

SpaceX twierdzi, że buduje fabrykę w Austin w Teksasie, aby zaprojektować systemy, które pomogą wytwarzać anteny satelitarne, routery Wi-Fi i inny sprzęt dla swojej szerokopasmowej sieci satelitarnej Starlink. Wiadomości pochodzą z ogłoszenia o pracę na stanowisko inżyniera automatyki i kontroli, zgłoszonego w artykule we wtorek przez lokalny kanał informacyjny KXAN.

„Aby nadążyć za globalnym popytem, ​​SpaceX rozpoczyna budowę nowego, najnowocześniejszego zakładu produkcyjnego w Austin w Teksasie” – czytamy w ogłoszeniu o pracę. „Inżynier automatyki i sterowania będzie odgrywał kluczową rolę, ponieważ staramy się produkować miliony urządzeń przeznaczonych dla konsumentów, które wysyłamy bezpośrednio do klientów (naczynia Starlink, routery Wi-Fi, elementy montażowe itp.)”.

Fabryka najwyraźniej nie produkuje naczyń i routerów na miejscu, ale zamiast tego zaprojektuje systemy usprawniające proces produkcyjny. „W szczególności zaprojektują i opracują systemy sterowania i oprogramowanie dla maszyn linii produkcyjnej – ostatecznie stawiając czoła najtrudniejszym wyzwaniom mechanicznym, programowym i elektrycznym, które wiążą się z produkcją wielkoseryjną, przy jednoczesnym utrzymaniu nacisku na elastyczność, niezawodność, łatwość konserwacji i łatwość użytkowania ”, głosiło ogłoszenie o pracy.

Starlink jest w fazie beta i obsługuje ponad 10 000 klientów i zwrócił się do Federalnej Komisji Łączności o pozwolenie na rozmieszczenie do 5 milionów terminali użytkowników w USA. SpaceX nazywa ten sprzęt „Dishy McFlatface” i odbiera transmisje z satelitów SpaceX na niskiej orbicie okołoziemskiej. Zobacz nasz artykuł o rozerwaniu Dishy McFlatface, aby uzyskać więcej informacji na temat wewnętrznych części sprzętu, oraz ten artykuł, aby uzyskać więcej zdjęć naczynia w stanie nienaruszonym.

Starlink pobierał 99 USD miesięcznie plus jednorazową opłatę w wysokości 499 USD za terminal użytkownika, statyw montażowy i router. Starlink niedawno zaczął przyjmować zamówienia przedpremierowe na usługi, które będą dostępne w drugiej połowie 2021 roku.

Wysyłka do 25 krajów w tym roku

Nowe ogłoszenie o pracy mówi, że wybrany kandydat będzie pracował w Austin, ale spędził do 25 procent czasu w siedzibie SpaceX w Los Angeles “do [the] Zakład w Austin jest w pełni gotowy. “Nowy inżynier będzie miał wpływ na zdolność Starlink do wysyłania sprzętu w tym roku. Osoba ta będzie” ustalać, wdrażać i utrzymywać harmonogramy i budżety, aby zapewnić ukończenie projektu, ponieważ staramy się dostarczać sprzęt do ponad 25 krajów koniec roku ”- napisano w ogłoszeniu o pracę.

Od inżyniera oczekuje się, że „zaprojektuje, opracuje i zarządza projektami automatyzacji i sterowania w celu produkcji elektroniki użytkowej, która jest łatwa w użyciu dla ludzi na całym świecie, ale jest technicznie bardzo wyrafinowana – obejmuje to wstępną koncepcję fabryki, uruchomienie on-line i sprawdzanie zdolności i ewentualne przekazanie zespołom operacyjnym. ” Inżynier będzie również „wprowadził na czele placówki i początkowo opracował koncepcję sprzętu poprzez staranne wyważenie specyfikacji produktu, wymagań procesu, złożoności układu, kosztów i limitów czasu realizacji” – czytamy w ogłoszeniu o pracę.

Poprosiliśmy SpaceX o więcej szczegółów na temat planów zakładu w Austin, terminu jego otwarcia oraz miejsca, w którym dokładnie będą produkowane naczynia i routery. Zaktualizujemy ten artykuł, jeśli otrzymamy odpowiedź.

Nowa fabryka SpaceX miała znajdować się w pobliżu planowanej fabryki samochodów Tesli w Austin. Założyciel i dyrektor generalny SpaceX, Elon Musk, jest również dyrektorem generalnym Tesli.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook