Różności i nowinki technologia

SpaceX planuje teraz obsłużyć 5 milionów klientów Starlink w USA, w porównaniu z 1 milionem

Terminal użytkownika SpaceX Starlink, znany również jako antena satelitarna, widziany na tle miasta.
Powiększać / Terminal użytkownika / antena satelitarna SpaceX Starlink.

SpaceX

SpaceX zwrócił się do Stanów Zjednoczonych o pozwolenie na rozmieszczenie do 5 milionów terminali użytkowników dla swojej satelitarnej szerokopasmowej sieci Starlink w USA po tym, jak prawie 700 000 osób w tym kraju zgłosiło zainteresowanie usługą.

SpaceX w marcu otrzymała licencję Federalnej Komisji Łączności na maksymalnie 1 milion terminali użytkowników (tj. Anten satelitarnych) w Stanach Zjednoczonych. Pozwoliłoby to na skorzystanie z usługi 1 milionowi domów, ale SpaceX chce teraz zwiększyć tę liczbę pięciokrotnie.

„SpaceX Services żąda tego zwiększenia liczby autoryzowanych jednostek ze względu na nadzwyczajne zapotrzebowanie na dostęp do niegeostacjonarnego systemu satelity na orbicie Starlink” – powiedziała firma FCC we wniosku o zmianę licencji w piątek. „Pomimo faktu, że SpaceX jeszcze formalnie nie reklamowało usług tego systemu, prawie 700 000 osób reprezentowanych we wszystkich 50 stanach zarejestrowało się w ciągu zaledwie kilku dni, aby zarejestrować swoje zainteresowanie tymi usługami na www.starlink.com. Aby zapewnić, że SpaceX jest będąc w stanie sprostać widocznemu zapotrzebowaniu na usługę szerokopasmowego dostępu do Internetu, SpaceX Services żąda znacznego zwiększenia liczby autoryzowanych jednostek ”.

SpaceX dodał formularz rejestracyjny do strony internetowej Starlink w połowie czerwca. Prosi ludzi o podanie adresu e-mail i ulicy, aby „otrzymywać aktualne informacje o nowościach Starlink i dostępności usług w Twojej okolicy”. SpaceX zapowiedział, że jesienią tego roku zaoferuje dostęp do wersji beta, aby przygotować się do pełnej komercyjnej premiery.

700 000 osób, które zgłosiły zainteresowanie, nie zobowiązało się do zakupu niczego, ale Starlink prawdopodobnie będzie miał wielu potencjalnych nabywców w USA wśród osób, które albo nie mają światłowodowego lub kablowego dostępu do Internetu, albo są skazani na jednego dostawcę i nie mają innego wyboru.

Starlink skierowany głównie do domów wiejskich

Starlink zmierzy się z pewnymi fizycznymi ograniczeniami dotyczącymi liczby domów, które może obsługiwać w gęsto zaludnionych obszarach, takich jak Los Angeles, powiedział niedawno dyrektor generalny SpaceX, Elon Musk. „Będziemy mieć niewielką liczbę klientów w LA. Ale nie możemy obsłużyć wielu klientów w LA, ponieważ przepustowość na komórkę jest po prostu niewystarczająca” – powiedział. Starlink nie spotkałby się z takimi ograniczeniami na obszarach wiejskich, jak powiedział Musk, że „Starlink będzie obsługiwać najtrudniejszych klientów, z którymi telekonferencje mają problem z telefonami stacjonarnymi lub nawet… wieżami komórkowymi”.

SpaceX ma pozwolenie FCC na wystrzelenie prawie 12 000 satelitów na niskich orbitach Ziemi, co pozwoli na znacznie mniejsze opóźnienia niż tradycyjne usługi satelitarne. SpaceX wystrzelił dotychczas 540 satelitów Starlink, a następne uruchomienie ma zwiększyć tę liczbę do około 600.

Amazon otrzymał w zeszłym tygodniu zgodę Stanów Zjednoczonych na wystrzelenie 3236 satelitów na niskiej orbicie dla podobnej usługi szerokopasmowej „Project Kuiper”.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook