Gry

SpaceX Starlink ma pewne problemy, zgodnie z oczekiwaniami, ale użytkownicy są pod wrażeniem

Antena satelitarna SpaceX Starlink umieszczona na ziemi na leśnej polanie.
Powiększać / Antena satelitarna Starlink i wyposażenie w Coeur d’Alene National Forest w stanie Idaho.

Kiedy SpaceX otworzył publiczną wersję beta Starlink w zeszłym miesiącu, firma powiedziała użytkownikom, aby oczekiwali „krótkich okresów braku łączności” w ciągu pierwszych kilku miesięcy. To jeden z powodów, dla których SpaceX nazywa ten okres testowy wersją beta „Better Than Nothing”.

Wczesne raporty od beta testerów Starlink potwierdzają, że użytkownicy w pewnym stopniu cierpią z powodu tego problemu. Ale ogólna wydajność Starlink zachwyciła beta testerów, z których wielu wcześniej nie miało dostępu do nowoczesnych prędkości szerokopasmowych.

„Stabilność linków jest trochę trudna” – napisał wczoraj użytkownik Reddita, Exodatum na subreddicie Starlink. „Dostajemy na tyle skoki, że co 5–10 minut odłączamy nas od serwerów wrażliwych na połączenia, ale rzeczy takie jak Netflix działają doskonale. Obserwowaliśmy Samolot! jako strumień inauguracyjny i był fantastyczny. ”(Buforowanie wdrożone przez Netflix i inne usługi przesyłania strumieniowego może zapewnić nieprzerwane działanie filmów w przypadku krótkich problemów z Internetem).

Exodatum umieścił antenę satelitarną / terminal użytkownika Starlink na stole piknikowym przed domem. Zła pogoda może mieć wpływ na usługę. „W naszym rejonie jest gęsty śnieg, w większości przypadków zachmurzenie z kilkoma przerwami” – napisał Exodatum, dodając, że prędkość wysyłania wahała się od 10 Mb / s do 30 Mb / s, a pobierania od 15 Mb / s do 120 Mb / s.

Prędkości i niezawodność Starlink powinny się poprawić w nadchodzących miesiącach, ponieważ SpaceX wypuszcza więcej satelitów i majstruje przy sieci. SpaceX powiedział użytkownikom w e-mailach z zaproszeniami do bety, że „prędkość danych” [will] wahać się od 50 Mb / s do 150 Mb / s, a opóźnienia od 20 ms do 40 ms w ciągu następnych kilku miesięcy, w miarę ulepszania systemu Starlink ”.

„Gdy wypuszczamy więcej satelitów, instalujemy więcej stacji naziemnych i ulepszamy nasze oprogramowanie sieciowe, prędkość danych, opóźnienia i czas pracy ulegną radykalnej poprawie. W przypadku opóźnień spodziewamy się osiągnąć 16 ms do 19 ms do lata 2021 r.” – powiedział SpaceX w e-mailach.

Dlatego nazywają to wersją beta

Redditor w Montanie o nazwie użytkownika BenchingServers uzyskał prędkość pobierania od 11 Mb / s do ponad 100 Mb / s. Testy te zostały przeprowadzone podczas ciężkich opadów śniegu, ale firma BenchingServers spekulowała, że ​​szeroki zakres prędkości miał więcej wspólnego z pozycjonowaniem satelitów lub testowaniem systemu przez SpaceX.

„Naprawdę myślę, że coś testowali lub miałem wtedy słaby zasięg satelitarny, ponieważ teraz wracam do 100 Mb / s i więcej, ale burza jest w rzeczywistości bardziej intensywna” – napisał BenchingServers.

BenchingServers zgłosiło konieczność przełączenia się z powrotem na usługę DSL 25 Mb / s, aby przejść przez spotkanie robocze Zoom, ponieważ „miałem za dużo jittera”. Jednak użytkownik nie był zaniepokojony długoterminową wydajnością Starlink, pisząc: „Naprawdę myślę, że będzie dobrze, kiedy rozwiążą problemy, dlatego [we’re in] w końcu beta ”.

„Spodziewałbym się pewnej poprawy na tym froncie, ponieważ więcej startów wypełnia konstelację, choćby z powodu większej liczby kątów do wyboru dla przebijania sygnału” – napisał w wątku inny użytkownik Reddita.

Sporadyczne problemy wydają się być niewielkie w porównaniu z gigantyczną aktualizacją, którą Starlink zapewnia wielu użytkownikom DSL. Użytkownik Starlink, Nickolas Friedrich w środkowej Montanie, powiedział PCMag, że płaci CenturyLink 120 dolarów miesięcznie za prędkość poniżej 1 Mb / s, ale teraz korzysta z Internetu o prędkości 170 Mb / s od Starlink. PCMag napisał:

Od czasu do czasu usługa będzie wyłączana na około 10 sekund. Lub prędkości spadną nawet do 20 Mb / s. Prawdopodobnie wynika to z ograniczonej liczby satelitów Starlink na orbicie, obecnie około 800. Ale ogólnie, powiedział Friedrich, system stanowi ogromną modernizację w stosunku do jego dostawcy DSL.

„Gdybyś po prostu używał Starlink do oglądania YouTube lub Netflix, skąd pobierają bufor, poczujesz się jak świetny miejski Internet kablowy” – dodał. „Zakres przesyłania również wynosi od 10 do 38 Mb / s”.

Zła pogoda nie była przeszkodą dla użytkownika Starlink, Curtisa Nims w Idaho. Jak zauważyła firma PCMag: „Przesłał film na YouTube, na którym gra Counter Strike globalna ofensywa przez sieć Starlink podczas silnej ulewy. Pomimo deszczu jego połączenie nadal osiągało 113 Mb / s przy pobieraniu i 15 Mb / s przy przesyłaniu ”.

Inny beta tester Starlink przeniósł terminal do lasu narodowego w Idaho i uzyskał pliki do pobrania z prędkością 120 Mb / s, przesyłanie z prędkością 12 Mb / si opóźnienie 37 ms, jak informowaliśmy w zeszłym tygodniu.

W przygotowaniu jest ekspansja do południowych Stanów Zjednoczonych

SpaceX pobiera od użytkowników beta 99 USD miesięcznie plus jednorazową opłatę w wysokości 499 USD za terminal użytkownika, statyw montażowy i router. Wiceprezes SpaceX Jonathan Hofeller podobno powiedział, że firma ma nadzieję, że w pewnym momencie obniży cenę sprzętu.

Wersja beta Starlink może za kilka miesięcy rozszerzyć się na południowe Stany Zjednoczone. Zapytany, kiedy Floryda otrzyma Starlink, CEO SpaceX, Elon Musk odpowiedział, „Kraje o niższych szerokościach geograficznych potrzebują więcej satelitów na pozycji, więc prawdopodobnie w styczniu”. Do tej pory zaproszenia do testów beta zostały wysłane do użytkowników w Idaho, Maine, Michigan, Minnesocie, Montanie, Dakocie Północnej, Oregonie, stanie Waszyngton i Wisconsin. Użytkownicy w Kanadzie powinni otrzymać zaproszenia wkrótce, gdy SpaceX w zeszłym miesiącu otrzyma zgodę regulacyjną od Kanadyjskiej Komisji Radiofonii i Telewizji i Telekomunikacji.

Osoby liczące na zaproszenie do bety Starlink mogą wpisać swój adres e-mail i adres na stronie internetowej Starlink.Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook