Różności i nowinki technologia

SpaceX Starlink po raz pierwszy wyrusza na południe z planowanym rozmieszczeniem w Teksasie

Logo Starlink nałożone na stylizowany wizerunek Ziemi.
Powiększać / Logo Starlink nałożone na stylizowany wizerunek Ziemi.

SpaceX zgodził się na świadczenie usług internetowych 45 rodzinom w okręgu szkolnym w Teksasie na początku 2021 r., A późniejszym 90 rodzinom, poinformował okręg szkolny w zeszłym tygodniu. W zapowiedzi niezależnego okręgu szkolnego hrabstwa Ector (ECISD) w Odessie stwierdzono, że będzie to „pierwszy okręg szkolny, który wykorzysta satelity SpaceX do zapewnienia uczniom Internetu”.

„Projekt początkowo zapewni bezpłatny dostęp do Internetu 45 rodzinom w rejonie Pleasant Farms w południowym hrabstwie Ector” – poinformował dystrykt. „Wraz ze wzrostem możliwości sieci będzie się ona rozszerzać i obsługiwać kolejne 90 rodzin hrabstwa Ector”.

Lokalizacja w Teksasie jest godna uwagi, ponieważ trwająca, ograniczona beta Starlink istnieje tylko w północnych Stanach Zjednoczonych, a dyrektor generalny SpaceX, Elon Musk, powiedział, że nadchodząca publiczna beta będzie dostępna tylko dla północnych Stanów Zjednoczonych i „miejmy nadzieję” południowej Kanady. SpaceX ma ponad 700 satelitów Starlink na orbicie i będzie w stanie rozszerzyć obszar usług, ponieważ rozmieszcza więcej z prawie 12 000, do których uruchomienia został upoważniony. W stanie Waszyngton Starlink został rozmieszczony w wiejskich domach, odległym plemieniu, a także w oddziałach ratowniczych i rodzinach na obszarach dotkniętych pożarami.

W komunikacie ECISD stwierdzono, że usługa rozpocznie się „na początku 2021 r.”, Nie mówiąc dokładnie, kiedy, ale artykuł amerykańskiej gazety w Odessie mówi, że nastąpi to w styczniu. Całkowity koszt projektu to 300 000 dolarów, z czego połowa jest dostarczana przez Chiefs for Change, organizację non-profit zrzeszającą liderów okręgów szkolnych, według amerykańskiego odessy. W raporcie czytamy, że wybrane rodziny będą przez rok bezpłatnie korzystać z usług internetowych.

Nie jest jasne, czy jakiekolwiek pieniądze trafią do SpaceX. Okręg szkolny ma pewne koszty, ponieważ planuje „zidentyfikować rodziny [who will get service] i ułatwiać dostawę niezbędnego sprzętu do tych domów ”.

Nie ma jeszcze wiadomości o innych lokalizacjach w południowych Stanach Zjednoczonych

Harmonogram szerszej dostępności Starlink na południu Ameryki jest nadal nieznany. Zapytaliśmy SpaceX, czy planuje wdrożyć Starlink w innych południowych lokalizacjach na początku 2021 roku, i aby uzyskać więcej informacji na temat tego, kiedy usługa będzie dostępna w Stanach Zjednoczonych. Zaktualizujemy ten artykuł, jeśli otrzymamy więcej informacji.

Jak wskazał ECISD, pandemia wykazała znaczenie domowego Internetu dla uczniów, którzy muszą uczyć się i wykonywać zadania z domu, gdy zajęcia stacjonarne są niedostępne. Historie dzieci siedzących poza szkołami, bibliotekami i sklepami McDonald’s w celu korzystania z Wi-Fi, albo dlatego, że ich rodzin nie stać na łącze szerokopasmowe, albo po prostu nie jest dostępne w miejscu ich zamieszkania, były rozczarowująco powszechne.

„Kiedy zeszłej wiosny COVID-19 wymusił zamknięcie budynków szkolnych, naprawdę na pierwszy plan wysunął się, jak duży jest podział cyfrowy w hrabstwie Ector” – czytamy w komunikacie ECISD. „Kiedy liderzy ECISD zagłębili się w ankiety wśród nauczycieli, uczniów i rodzin, odkryli, że około 39 procent rodzin nie ma dostępu do Internetu. Technologia satelitarna SpaceX Starlink zapewni szybki i wolny od opóźnień Internet szerokopasmowy na obszarze, rodzaj dostępu nie jest obecnie dostępny lub niedrogi ”.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook