Różności i nowinki technologia

SpaceX Starlink przyjmuje teraz zamówienia wstępne na obsługę w połowie do końca 2021 roku

Zrzut ekranu ze strony przedsprzedaży SpaceX Starlink.
Powiększać / Zrzut ekranu ze strony zamówienia Starlink z usuniętym adresem.

SpaceX w tym tygodniu zaczęło przyjmować zamówienia w przedsprzedaży na Internet szerokopasmowy Starlink, prosząc o 99 $ depozytu za usługę, która będzie dostępna w drugiej połowie tego roku.

Aby rozpocząć proces, możesz przejść do strony internetowej Starlink i wprowadzić swój adres e-mail oraz adres usługi. Całkowity koszt to 499 USD za sprzęt, 50 USD za wysyłkę i obsługę oraz 99 USD za miesięczną usługę plus podatek. Są to te same ceny, które obowiązują w ramach trwającej wersji beta, która jest ograniczona do części północnych Stanów Zjednoczonych i południowej Kanady.

„Starlink dąży do pokrycia zasięgu w Twoim regionie od połowy do końca 2021 r.” – mówi system zamówień wstępnych. „Dostępność jest ograniczona. Zamówienia będą realizowane według kolejności zgłoszeń. Otrzymasz powiadomienie, gdy Twój Starlink będzie gotowy do wysyłki”.

Otrzymaliśmy te same ramy czasowe „od połowy do końca 2021 roku” dla adresów w Arizonie, Kalifornii, Illinois, Massachusetts, Karolinie Północnej, Teksasie, Wirginii i stanie Waszyngton. W raporcie CNBC stwierdzono, że zamówienia wstępne dla niektórych obszarów pokazują dostępność w 2022 roku.

99 $ należne przy zamówieniu w przedsprzedaży podlega pełnemu zwrotowi, a „możesz zainicjować zwrot depozytu, logując się do Portalu Konta Klienta i prosząc o zwrot”, mówi strona internetowa. Niestety złożenie zamówienia w przedsprzedaży nie gwarantuje, że otrzymasz Starlink.

“W zależności od lokalizacji, realizacja niektórych zamówień może zająć 6 miesięcy lub dłużej. Wpłacenie kaucji nie gwarantuje usługi” – podała strona internetowa.

Otrzymasz taką wiadomość, jeśli pomyślnie złożysz zamówienie:

Potwierdzenie zamówienia Starlink (dolną część wycinamy z adresem serwisu i numerem).
Powiększać / Potwierdzenie zamówienia Starlink (dolną część wycinamy z adresem serwisu i numerem).

Limity klientów

SpaceX ustala limity liczby osób, które mogą zarejestrować się w każdym obszarze geograficznym, prawdopodobnie po to, aby zapewnić wystarczającą pojemność dla każdego klienta. „Starlink jest obecnie dostępny dla ograniczonej liczby użytkowników na obszar zasięgu”, mówi strona zamawiająca.

Chociaż wydaje się, że zamówienia w przedsprzedaży dotyczą ogólnej dostępności Starlink jeszcze w tym roku, firma wydaje się również zwiększać liczbę automatów w wersji beta.

„Dodatkowa pojemność Starlink jest teraz dostępna dla ograniczonej liczby użytkowników na obszar zasięgu”, powiedział wczoraj SpaceX w e-mailu wysłanym do osób, które wcześniej zarejestrowały zainteresowanie witryną. „Jeśli usługa nie jest obecnie dostępna w Twojej okolicy, możesz złożyć depozyt, aby utrzymać swoje miejsce w kolejce do przyszłych usług”.

W e-mailu powtórzono wcześniejsze wskazówki SpaceX dotyczące wersji beta, zgodnie z którymi „użytkownicy mogą spodziewać się, że prędkości danych będą się wahać od 50 Mb / s do 150 Mb / s, a opóźnienie od 20 ms do 40 ms w większości lokalizacji w ciągu najbliższych kilku miesięcy, gdy będziemy ulepszać system Starlink. być krótkimi okresami braku łączności ”.

Prawdopodobnie usługa będzie szybsza i bardziej niezawodna, gdy zostanie udostępniona osobom składającym zamówienia w przedsprzedaży. „Starlink dostarcza teraz początkową usługę beta zarówno w kraju, jak i za granicą, i będzie kontynuował ekspansję do niemal globalnego zasięgu zaludnionego świata w 2021 roku”, mówi strona internetowa.

Dyrektor generalny SpaceX, Elon Musk powiedział na Twitterze w tym tygodniu SpaceX przeprowadzi IPO Starlink, „gdy tylko będziemy w stanie przewidzieć przepływy pieniężne w miarę dobrze”.Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook