Różności i nowinki technologia

SpaceX wystrzelił wystarczającą liczbę satelitów do nadchodzącej publicznej wersji beta Starlink

60 satelitów szerokopasmowych SpaceX zostało ułożonych w stos przed startem.
Powiększać / 60 satelitów Starlink ustawionych w stos do wystrzelenia w obiekcie SpaceX w Cape Canaveral na Florydzie.

Łącze szerokopasmowe SpaceX Starlink było dostępne w ograniczonej wersji beta przez ostatnie kilka miesięcy, a SpaceX uruchomiło teraz wystarczającą liczbę satelitów do publicznej wersji beta, która będzie dostępna dla większej liczby klientów. Jednak nowo wystrzelone satelity nie są jeszcze na miejscu, a SpaceX nie ujawniło dokładnej daty dostępności.

Po wczorajszym wystrzeleniu 60 satelitów Starlink, CEO SpaceX, Elon Musk napisał na Twitterze że „Kiedy te satelity osiągną swoją docelową pozycję, będziemy mogli wdrożyć dość szeroką publiczną wersję beta w północnych Stanach Zjednoczonych i miejmy nadzieję, w południowej Kanadzie. W innych krajach, gdy tylko otrzymamy zgodę organów regulacyjnych, zaczniemy śledzić”.

Musk nie powiedział, kiedy satelity osiągną docelową pozycję. SpaceX ma ponad 700 satelitów na orbicie po wczorajszym uruchomieniu.

Astrofizyk przedstawia możliwą oś czasu

Według astrofizyka Jonathana McDowella z Harvard-Smithsonian Center for Astrophysics może minąć kilka miesięcy, zanim wszystkie 60 nowych satelitów osiągnie swoje docelowe pozycje. McDowell śledzi orbity satelitów Starlink i dostarcza aktualizacje na swojej stronie internetowej.

Zazwyczaj SpaceX dzieli każdą partię 60 satelitów na trzy grupy po 20, powiedział McDowell dzisiaj Ars. „Pierwsza grupa osiągnie wysokość docelową w około 45 dni, druga i trzecia po 90 i 135 dniach z grubsza” – powiedział. Oznacza to, że wszystkie 60 satelitów może znaleźć się na swoich pozycjach docelowych dopiero około 18 lutego 2021 roku.

Musk w kwietniu powiedział, że publiczna beta Starlink rozpocznie się jesienią 2020 r., Więc być może publiczna beta rozpocznie się w listopadzie i rozszerzy się, gdy więcej satelitów osiągnie docelowe pozycje.

Limitowana beta Starlink rozpoczęła się w wiejskich częściach stanu Waszyngton. Obiecana przez Muska „dość szeroka publiczna beta” nie obejmie całych Stanów Zjednoczonych, ale obejmie większą część północnej części kraju. Jedna osoba zapytała Muska na Twitterze, czy obszar miejski Detroit i Ann Arbor w stanie Michigan zostaną uwzględnione w wersji beta, a Musk odpowiedział, „Wkrótce będzie”.

Testy szybkości przeprowadzone przez użytkowników wersji beta w sierpniu wykazały, że prędkość pobierania waha się od 11 Mb / s do 60 Mb / s, wysyłania od 5 Mb / s do 18 Mb / s, a opóźnienia od 20 ms do 94 ms. Starlink okazał się również przydatny dla służb ratunkowych stanu Waszyngton, którzy używają Starlink na obszarach zniszczonych przez pożary.Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook