OprogramowanieTelefony

Span Smart Electrical Panel Review: Niezbędna aktualizacja dla Twojego domu zasilanego energią słoneczną

Jak można się spodziewać, modernizacja panelu elektrycznego w domu nie jest do końca sprawą majsterkowania. Rozpoczyna się od zrobienia zdjęć całego sprzętu elektrycznego, a następnie omówienia procesu instalacji z przedstawicielem na czacie wideo. Stamtąd przeprowadzana jest wizyta na miejscu, a instalacja jest planowana, jeśli wszystko wygląda dobrze. Podano mi szacunkowy czas instalacji od pięciu do siedmiu godzin; mój dom jest duży, ale nasza instalacja elektryczna jest dość prosta. Gdy nadszedł wyznaczony dzień, ekipa montażowa przybyła punktualnie, gotowa do pracy. Oczywiście w ciągu dnia w moim domu nie było prądu, ale ekipa Spana kupiła duże przenośne baterie, abym mógł uruchomić router, lodówkę i inne niezbędne rzeczy. Zaproponowali nawet, że kupią mi lunch, ponieważ przez większość procesu musiałem być na miejscu, aby odpowiedzieć na pytania dotyczące różnych obwodów i ich konfiguracji. Podczas gdy instalacja trwała około dziewięciu godzin, zespół był profesjonalny i miał wyraźną wiedzę, a kilka dni później Span wysłał majsterkowicza, aby załatał dziury w płycie gipsowej, które pozostały.

Po krótkim szkoleniu zostałem bezpośrednio do pracy z systemem. Nie trwało długo, zanim dokładnie zobaczyłem, jak bardzo mi brakowało. Główny ekran w aplikacji pokazuje, skąd pochodzi energia (energia słoneczna, bateria lub sieć) i dokąd zmierza (do domu, z powrotem na baterię lub z powrotem do sieci), a wszystko to w czasie rzeczywistym. Stamtąd łatwo jest przeanalizować i uzyskać wgląd w (prawie) każdy obwód w moim domu, wyszczególniając bieżący pobór mocy każdego obwodu i, w miarę upływu czasu, ile energii zużywa każdy obwód.

Ale takie informacje to dopiero początek. Span został również zaprojektowany, aby zapewnić niesamowitą kontrolę nad sposobem wykorzystania baterii, umożliwiając sklasyfikowanie każdego obwodu na trzech poziomach priorytetu: Must have, Nice to have i Not essential. Jeśli zasilanie zgaśnie, nieistotne obwody gasną, Nice działa, dopóki bateria nie osiągnie 50 procent pojemności, a Must pozostaje włączony, dopóki bateria się nie wyczerpie. W mojej starej konfiguracji obwody były albo musiały, albo nie były niezbędne – i, co najważniejsze, nie było sposobu, aby je zmienić. Teraz zamiana obwodów między tymi trzema grupami jest dosłownie operacją przeciągania i upuszczania w aplikacji.

Pulpit nawigacyjny aplikacji autora.

Span via Christopher Null

Dlaczego to jest ważne? Podczas mojej początkowej instalacji baterii, mój instalator zasugerował, aby umieścić dmuchawę pieca w obwodzie rezerwowym, abyśmy mogli nadal mieć ciepło, jeśli zasilanie zostanie odcięte. To był fajny pomysł, ale szybko odkryłem, że ten jeden obwód pochłaniał tak dużo energii, że wyczerpał baterię w mniej niż dwie godziny – duży problem, jeśli zasilanie gaśnie, gdy słońce nie świeci, aby go naładować. Ale nie było sposobu, aby to naprawić. Jeśli nastąpiła przerwa w dostawie prądu i zdarzyło mi się nie spać, zacząłem ręcznie całkowicie wyłączać ten obwód, aby zapobiec zbyt szybkiemu rozładowaniu baterii. Bez Spana musiałbym zatrudnić elektryka, aby rozwiązać ten problem. W przypadku Spana naprawienie tego błędu było banalne. Kolejna fajna funkcja: aplikacja oferuje na bieżąco szacunkowe dane dotyczące czasu działania baterii w przypadku awarii, dzięki czemu można zobaczyć prawdopodobny wpływ zmian poziomów priorytetów.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook