Różności i nowinki technologia

Spark One Review: Wygodne grillowanie na węgiel drzewny

Jest kilka gorących punktów. Lewa tylna strona grilla była konsekwentnie cieplejsza w odczytach temperatury pistoletu i gotowała się zauważalnie szybciej. Nie jest to jednak niczym niezwykłym, każdy grill, jaki kiedykolwiek próbowałem, ma gorące miejsca. Niezwykłe w Spark One jest to, jak konfigurujesz system dwustrefowy.

Gotowanie dwustrefowe odnosi się do gotowania z użyciem ciepła bezpośredniego i pośredniego. To podstawa doskonałego grillowania i jest to łatwe do zrobienia w przypadku większości grilli na węgiel drzewny: przesuń węgiel na jedną stronę. Ta strona będzie znacznie cieplejsza i stanie się bezpośrednią strefą gotowania, a druga strona będzie pośrednią strefą gotowania.

: Spark

W przypadku Spark One sprawa jest trochę bardziej skomplikowana. Musisz zdjąć dyfuzor ciepła od środka. Bezpośrednio nad Briq jest bezpośrednie ciepło, podczas gdy wokół niego znajdują się pośrednie obszary gotowania. Działa, ale przesuwanie rzeczy podczas grillowania jest niewygodne, ponieważ nie idziesz z jednej strony na drugą, ale po kole. To nie jest zerwanie umowy, ale wymaga trochę praktyki.

Zastrzeżony świat

Jedynym prawdziwym problemem z grillem Spark jest zastrzeżony węgiel drzewny. To nie jest tanie, około 5 dolarów za Briq, a jeden Briq to jeden kucharz. Cóż, idealnie. Jeśli gotujesz dla dwóch osób, powiedzmy, że grillujesz szybko kilka hamburgerów, zużyjesz znacznie mniej niż pełny Briq. Nie ma jednak sposobu, aby powstrzymać resztę przed spaleniem, więc w końcu używasz całości.

Jeśli z drugiej strony gotujesz całego kurczaka i potrzebujesz jeszcze tylko kilku minut… cóż, lepiej uruchom piekarnik, ponieważ nie ma sposobu, aby wrzucić kilka więcej Briqów, tak jak w typowym grillu na węgiel drzewny .

Opcje Briq również są ograniczone. Jedyne, które są teraz dostępne, są przeznaczone do gotowania na gorąco. Spark naprawdę wyróżnia się w zakresie od około 450 do 850 stopni, przy czym 500 to najlepsze miejsce w moich testach. Jeśli chcesz powoli gotować, powiedzmy żeberka lub mostek, będziesz potrzebować niskiego i powolnego Briq Sparka, którego nie byłem w stanie przetestować.

To dociera do sedna problemu z prawnie zastrzeżonym węglem drzewnym – dostępności. Możesz zamówić Briqs przez Internet od Spark, ale jeśli firma zbankrutuje, masz za 900 dolarów za duży przycisk do papieru. Technicznie nie jest to prawdą, ponieważ można gotować na zwykłym węglu drzewnym, ale wszystko, co wspaniałe w Sparku, przestałoby być wspaniałe. Precyzyjna kontrola temperatury zniknęła, jest uciążliwa, a na końcu będzie gotować nie lepiej niż grill za 20 dolarów z dużego sklepu z pudełkami. Potrzebujesz Briqów.

Na tym polega problem: drogie Briq z ograniczonymi opcjami gotowania. Jeśli możesz z tym żyć, reszta Spark One jest świetna i naprawdę spełnia obietnicę prostego grillowania węglem drzewnym.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook