Nowości

Spin dodaje ADAS z czujnikiem do swoich skuterów elektrycznych, aby ograniczyć jazdę szyderców

Spin, firma zajmująca się skuterami elektrycznymi należąca do Forda, twierdzi, że ma nowatorskie rozwiązanie problemu bałaganu na chodnikach i szyderców. Firma współpracuje ze start-upem IoT o nazwie Drover AI, aby dodać kamery, tablice czujników i komputery pokładowe do wszystkich swoich skuterów w nadziei na ograniczenie niewłaściwego parkowania i zachowań klientów podczas jazdy.

Spin zawarł „wyłączne partnerstwo” z Drover AI z Los Angeles, aby korzystać z technologii PathPilot startupu na platformie monitorowania Insight nowej generacji w amerykańskich miastach. Wyposażając swoje skutery w kamery i czujniki, Spin ma nadzieję na lepsze „zrozumienie otoczenia w czasie rzeczywistym i pomoc motocyklistom w podejmowaniu bezpiecznych decyzji dotyczących jazdy”. Ponadto Spin udostępni miastom dane wygenerowane przez nowy sprzęt, aby pomóc im lepiej regulować wspólne floty.

Idealnie byłoby, gdyby Spin był w stanie śledzić, gdzie jeżdżą jego skutery, a następnie udostępniać te dane miastom, aby planiści mogli podejmować decyzje dotyczące natężenia ruchu i rozmieszczenia pasów rowerowych.

Obraz: Spin

Od czasu ich wprowadzenia na rynek kilka lat temu, przemysł wspólnych hulajnóg jest nękany przez podwójną plagę bałaganu na chodnikach i niebezpiecznych zachowań podczas jazdy przez niektórych klientów. Doprowadziło to miasta do żądania od firm bardziej innowacyjnych rozwiązań w zakresie kontrolowania sposobu użytkowania ich pojazdów w przestrzeni publicznej.

Nowy sprzęt Drover AI jest przymocowany tuż pod kierownicą, a drugi moduł jest zamocowany niżej na mostku. Spin opisuje „zestaw czujników” jako „czujniki wizualne, bezwładnościowe, środowiskowe i pozycjonujące”, które będą używane do „szczegółowej świadomości lokalizacji”. Pomyśl o tym jako o zaawansowanym systemie wspomagającym kierowcę, takim jak Autopilot Tesli, mówi Spin:

Podobnie jak zaawansowane systemy wspomagające kierowcę (ADAS), które wykorzystują czujniki pokładowe, aby pomóc kierowcom samochodów parkować, hamować i pozostawać na swoim pasie, Spin Insight Level 2 ma możliwość połączenia najnowszych technologii czujników i sztucznej inteligencji, aby umożliwić lokalne regulacje. egzekwowanie przestrzegania przepisów i tworzenie bezpieczniejszych wrażeń dla rowerzystów i pieszych.

Firma ma nadzieję, że nowa technologia zapewni jej przewagę w Nowym Jorku, które obecnie przyjmuje wnioski o ograniczoną liczbę zezwoleń na pierwszego wspólnego pilota skutera. Oczekuje się, że konkurencja o nowe zezwolenia będzie zacięta, a praktycznie każda większa firma zajmująca się skuterami ma nadzieję udowodnić swoje zaangażowanie w bezpieczeństwo i przestrzeganie prawa w miejskim wydziale transportu.

Nowy Jork ma ogłosić zwycięzców wiosną 2021 roku.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook