Różności i nowinki technologia

Spisek QAnon rozpoczął się na Twitterze, ponieważ platforma blokowała tysiące kont

Grupa kibiców Trumpa w koszulkach z logo Q i charakterystycznych dla kampanii czerwonych czapkach MAGA, czekających w kolejce do rajdu w Tennessee w 2018 roku.
Powiększać / Grupa kibiców Trumpa w koszulkach z logo Q i charakterystycznych dla kampanii czerwonych czapkach MAGA, czekających w kolejce do rajdu w Tennessee w 2018 roku.

Twitter usuwa ze swojej platformy tysiące kont i tweetów, które wspierają bezpodstawną teorię spiskową QAnon, powołując się na ten ruch jako „skoordynowaną szkodliwą działalność”, która prowadzi do nękania i innych szkód.

„Wyjaśniliśmy, że podejmiemy zdecydowane działania w zakresie egzekwowania zachowań, które mogą prowadzić do szkód w trybie offline” – ogłosiła firma – naturalnie – w serii tweetów. „Zgodnie z tym podejściem w tym tygodniu podejmujemy dalsze działania w zakresie tak zwanej działalności„ QAnon ”w całym serwisie”.

Oprócz zawieszenia ponad 7 000 kont do tej pory – i prawdopodobnie nawet 150 000, zanim wszystko zostanie powiedziane i zrobione – Twitter twierdzi, że nie będzie już zawierał niczego związanego z QAnon w trendach lub zaleceniach, upewnij się, że nie wyróżniasz tego w wyszukiwaniu i blokować określone adresy URL powiązane z Q z Twittera.

Treści związane z Q najwyraźniej ostatnio zyskiwały na popularności, co być może nie jest zaskakujące, ponieważ Stany Zjednoczone przeżywają obecnie zarówno wymykającą się spod kontroli pandemię, jak i szeroko rozpowszechniony ruch protestacyjny na rzecz praw obywatelskich w tym samym czasie. Zwolennicy najwyraźniej również próbowali obejść zasady Twittera, które platforma również naciska. „Trwale zawiesimy konta Tweetowanie na tematy, o których wiemy, że naruszają nasze zasady dotyczące wielu kont, koordynują nadużycia dotyczące poszczególnych ofiar lub próbujemy uniknąć poprzedniego zawieszenia – coś, o czym widzieliśmy więcej w ostatnich tygodniach, „Napisał Twitter.

W zeszłym roku FBI ostrzegło, że QAnon i inne „antyrządowe, oparte na tożsamości i skrajne teorie spiskowe” stanowią konkretne zagrożenie dla bezpieczeństwa wewnętrznego.

„Chociaż przestępczość i przemoc wynikające z teorii spiskowych nie są nowym zjawiskiem” – napisało wówczas FBI – „dzisiejsze środowisko informacyjne zmieniło sposób, w jaki teorie spiskowe rozwijają się, rozpowszechniają i ewoluują”.

Agencja wyraźnie ostrzegła również przed ciągłymi zagrożeniami w miarę zbliżania się wyborów w 2020 r., Pisząc, że krajowe ruchy skrajne „najprawdopodobniej pojawią się, rozprzestrzenią i ewoluują na nowoczesnym rynku informacji w najbliższej perspektywie, wzmacniając nastroje antyrządowe, promując uprzedzenia, narastające napięcia polityczne, a czasami doprowadzające zarówno grupy, jak i jednostki do popełniania przestępstw lub aktów przemocy ”.

Do tej pory zwolennicy QAnon zostali powiązani z co najmniej pół tuzinem brutalnych incydentów, w tym porwaniami, próbą podpalenia i co najmniej jednym morderstwem.

„O ile wiem, to litera alfabetu…”

Trzy lata temu QAnon rozpoczął od anonimowego wpisu na 4chan, twierdząc, że ma poufne informacje o byłej sekretarz stanu i niedawnej kandydatce na prezydenta Hillary Clinton i stamtąd wyrosła. Podobnie jak w przypadku wielu teorii spiskowych, szczegóły są nieco nieokreślone i często sprzeczne, ale podstawowe przekonanie zakłada mniej więcej, że anonimowy insider (lub insider) znany jako „Q” dzieli się informacjami o krętych, długoterminowych planach prezydenta Donalda Trumpa. zdjąć „stan głęboki”.

Od tego czasu QAnon przeniósł się z najbardziej niesmacznych zakątków Internetu do prawicowego mainstreamu, zdobywając po drodze aprobaty celebrytów. Trump wzmocnił wiadomości związane z QAnon na Twitterze, a znaki od zwolenników Q regularnie pojawiają się na jego osobistych zgromadzeniach. Co najmniej ośmiu zwolenników QAnon ma szansę zostać wybranymi do Kongresu tej jesieni po wygraniu prawyborów republikańskich w swoich stanach wiosną i latem.

Przejście z 4chan do bardziej dostępnego Reddita w 2017 i 2018 roku pomogło konspiracji Q zyskać na popularności. Reddit ostatecznie zakazał kilku subredditów związanych z Q w 2018, twierdząc, że naruszyli zasady dotyczące treści witryny. „W warunkach korzystania z naszej witryny jasno określamy, że publikowanie treści podżegających do przemocy, rozpowszechniających dane osobowe lub nękanie spowoduje, że użytkownicy i społeczności zostaną wyrzuceni z serwisu Reddit” – powiedział wówczas rzecznik.

Facebook usunął kilka stron związanych z Q w maju, powołując się na swoje zasady przeciwko skoordynowanemu nieautentycznemu zachowaniu.Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook