Nowości

Spodenki konkurenta YouTube TikTok wkrótce umożliwią użytkownikom próbkowanie dźwięku z dowolnego filmu na YouTube

Możliwość próbkowania dźwięku z filmów innych użytkowników jest jedną z największych zalet TikTok. Pozwala memom przenikać przez platformę i pozwala użytkownikom odkrywać nowe treści, oglądając filmy z tym samym dźwiękiem. Wkrótce YouTube rozszerzy tę funkcję w swoim konkurenta TikTok, Shorts, umożliwiając użytkownikom próbkowanie dźwięków z każdy treści przesłane do YouTube.

YouTube oficjalnie ogłosił tę funkcję w zeszłym miesiącu w poście wsparcia społeczności, ale mówi Pogranicze powinny być teraz dostępne po raz pierwszy na nowych rynkach w ramach wprowadzenia szortów w Wielkiej Brytanii, Kanadzie i wielu krajach Ameryki Łacińskiej (m.in. Argentyna, Brazylia, Chile, Meksyk, Kolumbia, Peru i Wenezuela). Narzędzie do próbkowania YouTube zostanie następnie wprowadzone na inne rynki krótkich filmów, w tym w USA, w nadchodzących tygodniach.

Użytkownicy Shorts mogą już samplować dźwięki z innych filmów Shorts (a także z biblioteki licencjonowanej muzyki). Ale ta aktualizacja znacznie rozszerzy dźwięk, do którego mają łatwy dostęp. Ta funkcja przekieruje użytkowników YouTube do funkcji Shorts za pomocą nowego przycisku „Utwórz” w aplikacji mobilnej. Będzie on widoczny pod filmami obok przycisków „lubię to” i „nie lubię”. Kliknięcie go umożliwi użytkownikom próbkowanie dźwięku z filmu w krótkich odcinkach. Widzowie krótkich filmów będą mogli również dotknąć dźwięku w dowolnym filmie, aby wrócić do oryginalnego źródła w odpowiednim YouTube.

Krótkie filmy wideo próbkujące dźwięk z YouTube będą zawierać linki do oryginalnego źródła.
Obraz: YouTube

Ta funkcja pozwoli twórcom o długiej formie „korzystać, umożliwiając społeczności znalezienie czegoś interesującego w ich filmach”, mówi szef produktu YouTube dla filmów krótkometrażowych, Todd Sherman. Pobocze. Użytkownicy szortów mogą stworzyć coś z próbnym dźwiękiem, mówi, a twórcy dźwięku „być może uzyskają z tego ruch przychodzący lub ekspozycję. Z perspektywy twórcy, myślę, że wielu ludzi jest podekscytowanych remiksowaniem swoich rzeczy”.

Jednak nie wszyscy twórcy są z tego zadowoleni. Po tym, jak YouTuberzy zauważyli nowe pole wyboru w ustawieniach przesyłania filmów, które daje użytkownikom Shorts dostęp do ich dźwięku, wielu narzekało, że pozwoliłoby to ludziom „ukraść” ich treści. Wyszukaj „Uprawnienia YouTube Shorts” w samym YouTube, a znajdziesz wiele filmów niepokojących dokładnie ten scenariusz, z miniaturami zadającymi pytania typu: „Zalegalizowana kradzież filmów przez YouTube?”.

Wydaje się, że pole uprawnień zostało wprowadzone, zanim użytkownicy Shorts mogli próbować audio z filmów na YouTube. W tej chwili trzeba to ręcznie odznaczać dla każdego filmu, ale Sherman mówi Pogranicze firma pracuje nad opcją zbiorczej rezygnacji.

Funkcja próbkowania YouTube może również powodować inne problemy. Na przestrzeni lat do YouTube przesłano wiele treści, w większości o charakterze wrażliwym lub osobistym. Osoby przesyłające te treści nie muszą koniecznie chcieć, aby ich filmy były próbkowane, ponieważ może to umożliwić nękanie lub wykorzystywanie. Mimo to funkcja próbkowania będzie polegać na rezygnacji, a nie akceptacji. Oznacza to, że wszystkie filmy z YouTube będą domyślnie próbkowane, a twórcy będą musieli określić, których filmów nie chcą używać w krótkich odcinkach.

Sherman twierdzi, że YouTube zdaje sobie sprawę z tych potencjalnych problemów, ale rozmowy firmy z twórcami wykazały większe zainteresowanie. „Istnieją pewne obawy dotyczące przykładów filmów, które możesz uważać za osobiste lub wrażliwe, dlatego twórcy poprosili o możliwość rezygnacji. Ale wydaje się też, że zdają sobie sprawę, że to trochę nie działa, jeśli jest to bardzo selektywne zgłoszenie”, mówi.

YouTube pierwotnie uruchomił Shorts we wrześniu ubiegłego roku w Indiach, zanim w marcu udostępnił tę funkcję w Stanach Zjednoczonych. W zeszłym miesiącu firma ogłosiła, że ​​planuje zapłacić twórcom 100 milionów dolarów za korzystanie z aplikacji, chociaż dokładnie, ile mogą zarobić poszczególni twórcy, nie jest jasne.Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook