GryOprogramowanieRTV

Spór Microsoftu z Apple w sprawie xCloud na iOS spowodował, że rywal gier w chmurze został wyrzucony z App Store

W 2020 roku Microsoft walczył o przeniesienie xCloud lub Xbox Game Streaming na iPhone’a i iPada, a rozmowy miały mało prawdopodobną ofiarę: Shadow – aplikację do gier w chmurze innej firmy, która umożliwia strumieniowe przesyłanie gier PC na iPhone’a lub iPada.

E-maile między Microsoft i Apple, ujawnione w Epic przeciwko Apple dzisiaj w wersji próbnej, pokaż, jak producent Xbox próbował uzyskać xCloud na iOS. Microsoft próbował dowiedzieć się, w jaki sposób Shadow, Netflix i inne podobne „interaktywne” aplikacje mogły istnieć w App Store, podczas gdy Apple odmawiał zatwierdzenia xCloud. Microsoft podał Shadow jako przykład takiej usługi, tylko po to, by nagle usunąć ją ze sklepu.

„Pokazaliśmy dwa przykłady, w których gra lub aplikacja mogła istnieć, ale nie rozumieliśmy, dlaczego nie” – wyjaśniła Lori Wright, szef działu rozwoju biznesowego firmy Microsoft dla konsoli Xbox, podczas Epic przeciwko Apple próba dzisiaj. „Wierzę im [Apple] zakończyło się wycofaniem Shadow z App Store na podstawie tego e-maila, który wysłaliśmy, dopóki nie wprowadzili zmian. To oczywiście nie było naszym zamiarem, był to produkt uboczny ”.

Cień na iPhonie.
Obraz: cień

Chociaż usunięcie Cienia nie było trwałe, Apple tymczasowo usunął aplikację z App Store dwa razy w ciągu ostatniego roku. Shadow został po raz pierwszy usunięty w lutym ubiegłego roku, a Apple podobno powołuje się na „nieprzestrzeganie określonej części wytycznych Apple App Store”. Apple po raz kolejny usunął Shadow z App Store w lutym, a aplikacja powróciła tydzień później.

Shadow ujawnił, że aplikacja została usunięta po raz drugi „z powodu nieporozumienia” co do natury aplikacji. „W przeciwieństwie do usług przesyłania strumieniowego gier Shadow zapewnia pełny komputer z systemem Windows 10, a nie bibliotekę gier” – wyjaśnił Luc Hancock, menedżer społeczności Shadow. „To unikalne podejście pozwala Shadow na przestrzeganie wytycznych App Store, dzięki czemu możesz uzyskać dostęp do swojego Shadow PC na dowolnym urządzeniu z systemem iOS, aby uruchamiać swoje ulubione gry i oprogramowanie”.

Valve przez ponad rok walczyło o uruchomienie usługi przesyłania strumieniowego gier Steam Link na iOS. Firma Apple odrzuciła aplikację, prawdopodobnie dlatego, że umożliwiła użytkownikowi iOS dostęp do innego sklepu z aplikacjami, Steam, w ściśle kontrolowanym ekosystemie Apple. Apple zmieniło swoje zasady po odrzuceniu Steam Link, a aplikacja została ostatecznie zatwierdzona dwa lata temu w maju 2019 roku.

xCloud na iOS przez Internet.
: Tom Warren / The Verge

Apple nadal utrudniało usługom takim jak xCloud i Stadia działanie tak, jak chcieli Microsoft i Google na urządzeniach iOS po tych rozmowach, powoli wprowadzając zasady App Store, które pozwoliłyby usługom działać pod surowymi ograniczeniami. Apple nalega teraz, aby programiści indywidualnie przesyłali gry jako oddzielne aplikacje, korzystając z ich technologii przesyłania strumieniowego, a dopiero potem łącząc je razem jako aplikację w stylu „katalogu”.

Microsoft nie był pod wrażeniem podejścia Apple, nazywając to „złym doświadczeniem dla klientów”. Ta publiczna kłótnia przeniosła się teraz do bitwy sądowej między Epic Games i Apple, a prawnicy po stronie Epic przesłuchują przedstawicieli Microsoft i Nvidii o ich zmaganiach z przeniesieniem aplikacji do gier w chmurze na iOS.

Zarówno Microsoft, jak i Nvidia musiały poddać się ograniczeniom Apple i zamiast tego uruchomić swoje usługi gier w chmurze za pośrednictwem przeglądarki internetowej Safari.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook