Oprogramowanie

Spotify i YouTube Music zapewnią bardzo potrzebne utwory offline na zegarkach Google Wear

Lider serwisu Spotify w zakresie samochodów i urządzeń do noszenia przedstawił nową, ekscytującą funkcję, która pojawi się w urządzeniach Wear we wtorek podczas Google Developer Keynote: możliwość pobierania muzyki przez 356 milionów użytkowników usług strumieniowych bezpośrednio na zegarek i słuchania jej wtedy, gdy tego nie robią. nie chcą nosić telefonu (przez Programiści XDA). Ta funkcja nie jest uwzględniona w przeprojektowaniu, które właśnie zostało wydane, ale Spotify mówi, że obecnie pracuje.

Ogłoszenie pojawiło się wraz z ujawnieniem Google, że będzie łączyć Wear OS z Tizenem Samsunga. Podczas wtorkowego wystąpienia na konferencji I / O Google obiecał, że zaktualizowany system operacyjny zapewni wyższą wydajność i dłuższą żywotność baterii, co obecnie nadal stanowi problem w przypadku zegarków Wear OS.

Aplikacja YouTube Music również otrzymuje aktualizację, która podobnie doda możliwość pobierania muzyki bezpośrednio na urządzenia Wear, umożliwiając użytkownikom słuchanie bez telefonu w pobliżu.

YouTube Music będzie również obsługiwać pobieranie.
: Google

System operacyjny smartwatcha Google pozostaje w tyle za Apple pod wieloma względami, w tym słuchaniem muzyki offline. Apple Watch od lat może odtwarzać utwory pobrane przez Apple Music z dala od telefonu i doszło do tego, że Google zdecydował się wydać aplikację YouTube Music dla Apple Watch przed własnym Wear OS. Gdy Gizmodo opublikował artykuł w listopadzie ubiegłego roku o tym, jak słuchać muzyki bez telefonu na smartwatchach, jego rekomendacja Wear OS była mniej więcej aplikacją, która działała jak odtwarzacz MP3, wymagając przeniesienia lokalnych plików, które już posiadasz.

Od czasu wyłączenia Muzyki Google Play użytkownicy Wear OS nie mieli wielu opcji dla muzyki offline. Ale teraz zegarki Google Wear mogą potencjalnie nawet przeskoczyć Apple Watch, jeśli chodzi o odtwarzanie Spotify offline – aby uzyskać Spotify na Apple Watch bez noszenia telefonu, obecnie potrzebujesz aktywnego połączenia internetowego, aby przesyłać strumieniowo do jednego z droższych Apple komórkowe modele Apple Watch, funkcja dodana pod koniec zeszłego roku. Niektóre inne zegarki miały w przeszłości odtwarzanie offline Spotify, takie jak flagowe zegarki sportowe Garmin Forerunner i niektóre urządzenia do noszenia Samsung Galaxy.

Możesz zapoznać się z aplikacjami Spotify i YouTube Music w sesji Google Wear na I / O. Ogłoszenie o YouTube Music rozpoczyna się o 2:38, a demo Spotify rozpoczyna się o 12:50 na poniższym filmie.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook