Nowości

Stacey Abrams o tym, jak pokonamy tłumienie wyborców

Demokracja nie jest partyzant. Tam zaczynam tę rozmowę. To, kogo wybieram, gdy jestem w kabinie do głosowania, to moja sprawa. Zapewnienie mojej zdolności dostać wewnątrz jest obowiązkiem rządu. Po części jestem postępowym Demokratą ponieważ Chcę, żeby system był sprawiedliwy. Nie powinniśmy mieć zagwarantowanego zwycięstwa, ale powinniśmy mieć zagwarantowany dostęp. Każdy, kto wierzy w naszą demokrację, powinien uznać to za dobre.

Stajemy się coraz bardziej świadomi wyzwań, z jakimi od dawna mierzą się miliony Amerykanów, jeśli chodzi o tłumienie wyborców. Pandemia ujawniła jeszcze więcej pęknięć w tym procesie. W tej chwili nadrzędnym wyzwaniem jest to, że mamy ten niezgodny zestaw reguł, które pozwalają każdemu państwu określić, jak bezpieczne lub niebezpieczne powinno być głosowanie. Potrzebujemy jednolitości w zakresie stosowania tych zasad, a powinno to mieć miejsce na szczeblu federalnym.

Październik 2020. Zapisz się do WIRED.

Wiele miejsc podjęło kroki w celu rozszerzenia głosowania korespondencyjnego od 2016 r., Zwłaszcza od początku pandemii. Niestety, w prawie każdym stanie beta test został przeprowadzony podczas prawyborów prezydenckich – największej możliwej platformy poza wyborami powszechnymi. W Waszyngtonie, Nowym Jorku i Pensylwanii, które nie mają regularnie więcej niż 5 do 10 procent swoich wyborców pocztą, po prostu nie przeskalowali odpowiednio nowych systemów. Wynika to z połączenia niekompetencji, braku doświadczenia i braku zasobów. Jesteśmy w kryzysie, a wszystkie te społeczności są pozbawione gotówki.

W represjonowaniu wyborców grają zarówno niekompetencja, jak i złośliwość. Na przykład Teksas nadal odmawia zezwolenia na rejestrację wyborców przez Internet. To jest nieudana polityka. Kiedy technologia lub odmowa korzystania z technologii ma na celu odmowę dostępu, uważam, że jest to błąd. To moja rubryka. Jest wąska grupa osób, na czele której stoi prezydent, która obawia się zwiększonej frekwencji wyborczej. Są głęboko zaniepokojeni, że wraz ze wzrostem uczestnictwa ich moc słabnie. I mówię im: przepraszam, ale to nie powinno podważać zasadności dostępu do karty do głosowania.

Jeśli możemy użyć technologii, aby ułatwić ten proces, chcemy tego. Ale dopóki nie zapewniamy jednolitości, bezpieczeństwa i uczciwości w naszym procesie, musimy polegać na analogii. Papier i długopis to najłatwiejsza do skontrolowania forma głosowania. W Gruzji mamy te nowe maszyny, które wypluwają Twoje wyniki. Ale jedynym sposobem ich audytu jest odczytanie kodu QR. Nie jestem wielojęzyczny. Znam trochę Klingona, ale nie mogę odczytać kodu QR. Nie mam więc możliwości sprawdzenia, czy moje karty do głosowania na papierze są czytane na tym komputerze. Ten brak zaufania podważa moją wiarę w system i niestety dla milionów Gruzinów i milionów Amerykanów technologia, która nie wiąże się z zaufaniem, jest tak samo zła, jak ktoś, kto po prostu kradnie twoje wybory.

Tak często ludzie, którzy mają mój typ osobowości, moją introwersję, unikają tej pracy. Opowiadam dowcip o tym, że – to nie żart, to prawda – kiedy mieliśmy kontakt z ludźmi i mogliśmy pukać do drzwi, modliłem się, aby nikt nie odpowiedział. Mówię: „Boże, proszę, nie pozwól im być w domu, Proszę nie pozwól im przebywać w domu ”. A potem otwierali drzwi, a ja się uśmiechałem i angażowałem się, ale moje serce biło szybciej. Nie podoba mi się to. Ale jestem też bardzo zorientowany na cel, a moim celem jest upewnienie się, że ludzie w Ameryce mają dostęp do sprawiedliwości i możliwości. Po prostu zajmowanie się polityką to nie moja sprawa.


Ten artykuł ukazał się w październikowym numerze. Zapisz się teraz.

Daj nam znać, co myślisz o tym artykule. Prześlij list do redakcji na adres mail@wired.com.


Seria specjalna: bardziej doskonałe wybory

Odporny na oszustwa. Odporny na hakerów. Odporny na wątpliwości. W całym kraju ludzie ciężko pracują, aby zrestartować amerykański system głosowania.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook