Różności i nowinki technologia

Stacja dokująca Kensington SD5700T Thunderbolt 4 ma wszystkie potrzebne porty

Thunderbolt 4 jest tutaj, podobnie jak pierwsza w pełni zasilana stacja dokująca Thunderbolt 4. Kensington SD5700T zawiera 11 portów, 90 W zasilania i prędkość transferu do 40 Gb / s. Zapewnia jedno wyjście 8K przy 30 Hz lub dwa wyjścia 4K przy 60 Hz.

Nie popełnij błędu: to fantazyjna przystań. Cena wynosi 289,99 USD na stronie Kensington. Ale jeśli jesteś osobą, która używa skomplikowanej konfiguracji biurka z wieloma monitorami i urządzeniami peryferyjnymi i masz pieniądze do wydania, może to być dobry wybór.

Jeśli spojrzysz na najnowsze wersje laptopów Thunderbolt 4, prawdopodobnie zauważysz, że niektóre z nich mają … rzadki wybór portów. To norma dla kursu, gdy laptopy stają się cieńsze. Na przykład Dell XPS 13 ma tylko dwa porty Thunderbolt 4, jedno gniazdo audio i jeden czytnik kart microSD. (I jeden z tych portów będzie czasem musiał być zajęty przez ładowarkę.) Jeśli zdecydowałeś się kupić jeden z modeli XPS 13 (co jest dobrym wyborem – są świetne) i chcesz użyć zewnętrznego monitor, urządzenia peryferyjne, takie jak mysz i klawiatura lub połączenie Ethernet, będziesz potrzebować jakiejś stacji dokującej.

Nie oznacza to, że potrzebujesz SD5700T – porty Thunderbolt 4 nadal będą obsługiwać tańszą stację dokującą Thunderbolt 3, jeśli masz już jedną leżącą w pobliżu. Ale myślę, że SD5700T jest wart uwagi, jeśli potrzebujesz większej łączności i cenisz funkcjonalność Thunderbolt 4. Zasadniczo pakuje pełną konfigurację domowego biura w jednym bardzo przenośnym pudełku.

Stacja dokująca jest również zgodna z MacBookami Thunderbolt 3 z systemem macOS Big Sur. Działało dobrze z moim MacBookiem Pro 2019.

Kensington SD5700T od tyłu, na parapecie.

Trzy porty USB-A, trzy porty USB-C, port zasilania i Ethernet.

Oprócz wyżej wymienionego MacBooka Pro z Thunderbolt 3, korzystałem również z SD5700T z Acer Swift 5 z obsługą Thunderbolt 4. Jestem kimś, kto często potrzebuje podłączać o wiele więcej myszy, kamer, napędów, słuchawek i innych rzeczy, niż pozwalają na to moje laptopy, więc moje miejsce pracy jest często pokryte bałaganem kluczy sprzętowych i doków. SD5700T zapewnia o wiele większą łączność niż stacje dokujące tego rozmiaru, z których korzystałem w przeszłości, i znacznie ułatwiło mi życie.

Za pomocą jednego kabla Thunderbolt (który jest w zestawie), właściciele Kensington 5D5700T mają dostęp do następujących elementów:

  • Cztery porty Thunderbolt 4 (z prędkością transferu do 40 Gb / si podwójnym wyjściem wideo 4K)
  • Cztery porty USB-A (jeden port ładowania 5 V / 1,5 A z przodu i trzy porty Gen 2 10 Gb / s z tyłu)
  • Jeden port Gigabit Ethernet
  • Jedno gniazdo audio typu combo
  • Jeden czytnik kart UHS-II SD 4.0
  • Zasilanie 90W (niezależnie od liczby podłączonych urządzeń)

Oczywiście przypadki użycia są różne, ale naprawdę nie przychodzi mi do głowy nic innego, czego potrzebowałaby większość ludzi. I pamiętaj, to nie wszystko, co dostajesz – podłączenie stacji dokującej do jednego portu zwalnia inne porty w laptopie, które w przeciwnym razie mogłyby być zajęte przez ładowarkę, adaptery monitora i inne urządzenia peryferyjne.

Kensington SD5700T z przodu, na parapecie.

Jeden port USB-A, jeden port USB-C, jedno gniazdo audio, jeden czytnik kart SD i przycisk zasilania.

Konfiguracja SD5700T nie wymagała żadnej wiedzy: podłączyłem stację dokującą do ściany, podłączyłem wszystkie moje drobiazgi, włączyłem, a następnie podłączyłem do laptopa. I to było to – po prostu działało.

Wszystko, co podłączyłem, działało dobrze. Nie napotkałem żadnych błędów ani problemów z wydajnością. Jedyną rzeczą, którą chciałbym zobaczyć, jest sposób odłączenia stacji dokującej jako całości za pomocą jednego kliknięcia. Obecnie przed odłączeniem laptopa od SD5700T musisz wysunąć każde podłączone urządzenie indywidualnie, co może być uciążliwe, jeśli masz podłączonych kilka rzeczy. Istnieją aplikacje innych firm, które mogą to zrobić, ale niektóre firmy, takie jak Corsair zapewniają narzędzia do wyrzucania zoptymalizowane pod kątem ich własnych doków.

Spostrzeżenie końcowe: to niezła przystań. Ma ładne wykończenie, które jest błyszczące, ale dyskretne – nic, co nie będzie się wyróżniać na biurku ani zwracać uwagi w biurze. Przy wadze 0,96 funta (0,435 kg) i 7,68 x 2,95 x 1,18 cala (195 x 75 x 30 mm) jest również łatwy do przenoszenia, jeśli chcesz przenieść miejsce pracy. Bez problemu możesz włożyć go do torebki lub plecaka (choć klocek 180W jest trochę niezgrabny).

Możesz zamówić w przedsprzedaży Kensington SD5700T już teraz, a zostanie on wysłany w drugim tygodniu stycznia.

Zdjęcia: Monica Chin / The Verge

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook