Nowości

Stanowe strony internetowe poświęcone szczepionkom mają problemy z powolnym ładowaniem i nawigacją

Na papierze korzystanie z witryny internetowej w celu zaplanowania wizyty w sprawie szczepień wydaje się łatwym sposobem na uzyskanie dostępu do bardzo potrzebnych szczepień przeciwko COVID-19. Ale nowe dochodzenie od Znacznik pokazuje, że państwowe strony internetowe poświęcone szczepionkom wolno ładują się na urządzeniach mobilnych, co może być już przerażającym doświadczeniem związanym z rejestracją dla osób, które czują się mniej komfortowo w Internecie.

Znacznik przeprowadził testy wydajności za pomocą narzędzia Lighthouse o otwartym kodzie źródłowym firmy Google, w tym przypadku polegając na zdolności narzędzia do mierzenia czasu potrzebnego do załadowania i działania witryny. W tym teście Znacznik skupił się na wydajności mobilnej wersji witryn w przeglądarce Chrome i przeprowadził testy z trzech różnych lokalizacji (Nowy Jork, Teksas i Kalifornia). Stanowa witryna poświęcona szczepionkom w Nevadzie ładowała się najwolniej – pełne załadowanie zajęło 15,7 sekundy w porównaniu z najszybszym (Portoryko) – 1,4 sekundy, a średnią – 5,9 sekundy (Kolorado).

Rozprzestrzenianie się czasów ładowania stron szczepionek państwowych.
Wizerunek: Znacznik

Przyczyny tych spowolnień są różne, ale w przypadku witryny w Nevadzie Znacznik sugeruje, że duża liczba interaktywnych, osadzonych treści może przyczyniać się do spowolnienia:

Strona Nevada poświęcona szczepieniom zawiera kilka osadzonych filmów na YouTube oraz posty na Facebooku, Twitterze i Instagramie, które oferują informacje na temat zdrowia publicznego, a pracownicy służby zdrowia odpowiadają na typowe pytania w języku angielskim i hiszpańskim. Nasze testy wykazały, że strona Nevady ma najniższy średni wynik wydajności spośród wszystkich zbadanych przez nas witryn.

Wszystkie te dodatkowe informacje są świetne, ale myślę, że zamieszanie pojawia się również w przypadku osób mniej obeznanych z Internetem, ponieważ te witryny nie działają tak, jak planowanie tradycyjnej wizyty lekarskiej przez telefon. Przedstawienie szeregu linków z oryginalnej witryny do witryn innych dostawców szczepionek było zastraszające dla moich dziadków – którzy często martwią się, że „zgubią się” w Internecie – i wyobrażam sobie, że byłoby to dla wielu innych.

Sytuacja przypomina inne sytuacje, w których organizacjom rządowym powierzono zadanie zbudowania podstawowej infrastruktury internetowej, takiej jak wdrożenie health.gov. Problemy witryny federalnej zostały już rozwiązane, a stanowe departamenty zdrowia pracują na znacznie mniejszą skalę, ale niektóre problemy są podobne. Nie chodzi o to, że te działy nie są w stanie stworzyć strony internetowej, chodzi o to, że czas i zasoby są ograniczone, a wielu z nich nigdy tak naprawdę nie otrzymało tak dużego projektu. „Nigdy nie potrzebowali takiej infrastruktury jak teraz” – mówi Tory Hogan, profesor służby zdrowia z Ohio State University Znacznik.

Rozwiązania innych firm pojawiły się w odpowiedzi na te niedociągnięcia, od startupów skupiających się na łączeniu ludzi z pozostałymi dawkami szczepionek, takimi jak Dr.B, po niezależnych łowców szczepionek rezerwujących spotkania dla nieznajomych. Ale nie ma jednego rozwiązania, przynajmniej do czasu, gdy obiecana przez prezydenta Bidena strona internetowa znajdująca szczepionki zostanie uruchomiona 1 maja. Mam nadzieję, że witryna działa lepiej.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook