RTV

Staples ‘Easy Button to tania zabawka, która wyobraża sobie idealny przycisk

W miarę rozwoju przycisków jest niewiele tak znanych, jak „Easy Button” firmy Staples – jasny, czerwony przycisk firmy Staples, który pojawił się w serii kampanii reklamowych rozpoczynających się w 2005 r. Reklamy były tak popularne, że firma Staples faktycznie sprzedawała prawdziwe repliki Easy Button wkrótce po ich debiucie – i od tego czasu sprzedano miliony zabawek na biurko.

Fikcyjne Łatwe Przyciski, które pojawiają się w ch, mają magiczne właściwości, które pozwalają użytkownikowi w magiczny sposób rozwiązywać problemy (zwykle związane z materiałami biurowymi) za naciśnięciem jednego przycisku. Smutną ironią jest oczywiście to, że rzeczywista wersja produktu jest znacznie bardziej rozczarowująca. Naciśnięcie go nie przywołuje deszczu atramentu drukarskiego ani nie podnosi Wielkiego Muru do obrony przed najeźdźcą. Zamiast tego po prostu odtwarza nagranie firmowego sloganu „That was easy” po naciśnięciu (satysfakcjonująco klikniętego) przycisku.

Jednak poza metafikcyjnym kontekstem reklam Staples, pomysł magicznego dużego czerwonego przycisku, który można nacisnąć, aby rozwiązać problem, jest taki, który rezonuje z całą koncepcją projektowania sprzętu. Jasne, prawdziwy przycisk Easy Button to po prostu urocza zabawka, którą można zostawić na biurku lub denerwować współpracowników. Ale prawie każdy istniejący przycisk sprzętowy zrodził się z tego samego etosu, co bardziej magiczna wersja z reklamy: jest to fizyczny obiekt, który jest przeznaczony dla użytkowników do naciskania, naciskania, przełączania lub obracania w celu rozwiązania określonego problemu lub wykonania określonego zadania. zadanie.

Easy Button po prostu wyobraża sobie świat, w którym nasze przyciski zostały podniesione na jeszcze wyższy poziom. Taki, w którym rzeczy, które mogą zrobić przyciski lub problemy, które mogą złagodzić, nie są ograniczone drobiazgami, takimi jak elektryczność, programowanie lub prawa fizyki. Takiego, w którym żaden problem nie jest zbyt duży lub skomplikowany, którego nie można rozwiązać jednym naciśnięciem przycisku.

Ale podróż Easy Button od chwytaka marketingowego do rzeczywistego produktu nie kończy się na zwariowanym akcesorium do kabiny – ponieważ internet wziął początkowy pomysł Easy Button i działał z nim, z dowolną liczbą dostępnych samouczków, jak zhakować zabawkę za 9 USD . Większość typowych hacków polega na modyfikowaniu sprzętu za pomocą mikrofonu, aby nagrać własne slogany, które będzie słychać przez cienki głośnik Easy Button.

Inne hacki idą dalej, na przykład instalując mikrokontroler Arduino, który umożliwia podłączenie niegdyś bezużytecznego przycisku do komputera lub niestandardowej konfiguracji sprzętu. A z tego rodzaju sprzętem i kilkoma programami, nie ma ograniczeń co do tego, co możesz zrobić za pomocą przycisku Easy Button, na przykład uruchomić komputer, zakończyć rozmowę z Zoomem, a nawet zamówić więcej papieru w Staples.

To wciąż nie do końca poziom dosłownej magii, który obiecuje Staples w swoich ch, ale po latach zbieżne siły kampanii marketingowej, która przekształciła się w biurową zabawkę zamienioną w narzędzie do majsterkowania, zatoczyły pełne koło: nieskończenie programowalny przycisk, Teoria, zrób prawie wszystko za jednym naciśnięciem. I naprawdę, o co jeszcze możesz prosić o przycisk poza tym?

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook