Różności i nowinki technologia

Starlink może z łatwością obsługiwać 500 000 użytkowników, kilka milionów „więcej wyzwań”

Zrzut ekranu ze strony przedsprzedaży SpaceX Starlink.
Powiększać / Zrzut ekranu ze strony zamówienia Starlink z usuniętym adresem.

SpaceX otrzymało ponad 500 000 zamówień na usługi szerokopasmowe Starlink, poinformowała wczoraj firma.

„Do tej pory ponad pół miliona ludzi złożyło zamówienie lub wpłaciło depozyt na Starlink” – powiedział inżynier operacyjny SpaceX, Siva Bharadvaj, podczas transmisji internetowej z 26. misji Starlink – podał CNBC.

SpaceX otworzył przedsprzedaż usługi satelitarnej Starlink w lutym i obsługuje łącznie co najmniej 10 000 użytkowników w wersji beta w Stanach Zjednoczonych i za granicą. Zamówienia w przedsprzedaży wymagały depozytu w wysokości 99 USD za usługę, która będzie dostępna w drugiej połowie tego roku. Łączne 500 000 zamówień przypuszczalnie obejmuje zarówno mieszkańców Stanów Zjednoczonych, jak i mieszkańców innych krajów; poprosiliśmy SpaceX o więcej szczegółów i zaktualizujemy ten artykuł, jeśli otrzymamy odpowiedź.

Zamówienie w przedsprzedaży nie gwarantuje, że otrzymasz usługę, a liczba miejsc w każdym regionie geograficznym jest ograniczona ze względu na limity pojemności. Mimo to dyrektor generalny SpaceX, Elon Musk, powiedział, że oczekuje, że wszyscy preordersers otrzymają usługę – ale powiedział, że SpaceX stanie przed wyzwaniem, jeśli otrzyma miliony zamówień.

„Jedynym ograniczeniem jest duże zagęszczenie użytkowników na obszarach miejskich”, Musk opublikował wczoraj na Twitterze. „Najprawdopodobniej wszystkie z początkowych 500 tys. Otrzymają usługi. Bardziej skomplikowane, gdy dotrzemy do kilku milionów użytkowników”.

Całkowity koszt dla każdego użytkownika Starlink wynosi 499 USD za sprzęt, 50 USD za wysyłkę i obsługę oraz 99 USD za miesięczną usługę plus podatek. Zamówienia w przedsprzedaży są nadal otwarte na stronie internetowej Starlink.

SpaceX przygotowuje się do 5 milionów użytkowników w USA

Pomimo komentarza Muska, SpaceX położył podwaliny pod potencjalnie obsługę nawet 5 milionów abonentów w USA. SpaceX początkowo uzyskał licencję Federalnej Komisji Łączności na rozmieszczenie do 1 miliona terminali użytkowników (tj. Anten satelitarnych) w USA, a później zwrócił się do FCC o zwiększenie autoryzowanej kwoty do 5 milionów terminali. Wniosek jest nadal w toku.

„SpaceX Services żąda tego zwiększenia liczby autoryzowanych jednostek ze względu na nadzwyczajne zapotrzebowanie na dostęp do niegeostacjonarnego systemu satelity na orbicie Starlink” – poinformowała firma FCC w swoim wniosku o zmianę licencji z 31 lipca 2020 r. W tym czasie prawie 700 000 ludzie w USA zarejestrowali zainteresowanie witryną Starlink, ale ta akcja nie wymagała odkładania żadnych pieniędzy. 500 000 zamówień i depozytów, które otrzymał Starlink, nawet nie mówiąc dokładnie, kiedy usługa wyjdzie z wersji beta, jest silniejszym wskaźnikiem zainteresowania ludzi satelitarnym systemem szerokopasmowym, chociaż liczba ta prawdopodobnie obejmuje mieszkańców spoza Stanów Zjednoczonych.

Musk powiedział, że Starlink będzie dostępny dla „większości Ziemi” do końca 2021 roku, a cała planeta do przyszłego roku. SpaceX planuje również nową wersję anteny satelitarnej „Dishy McFlatface” dla dużych pojazdów, samolotów i statków. Musk powiedział, że oryginalna wersja anteny „powinna być w pełni mobilna jeszcze w tym roku, aby można ją było przenieść w dowolne miejsce lub użyć w przyczepie kempingowej lub ciężarówce w ruchu”.Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook