Gry

Steam oficjalnie zawitał do Chin, podobnie jak PS5 Sony

Chociaż międzynarodowa wersja Steam jest dostępna w Chinach od lat, oficjalne chińskie wydanie popularnej platformy do gier na PC zadebiutowało (za pośrednictwem analityka Daniela Ahmada). Jeśli chińscy gracze potrzebują więcej powodów do świętowania, Sony ogłosiło również, że PlayStation 5 wkrótce pojawi się w tym kraju.

W chińskiej wersji Steam jest obecnie dostępnych tylko około 40 tytułów, a kolejnych 10 jest dostępnych wkrótce. Na tej liście znajdują się oczywiście własne tytuły e-sportowe Valve Counter Strike globalna ofensywa i Dota 2. Usługa ta nadchodzi od dawna – Valve ogłosiło, że przeniesie ją do Chin w 2018 roku, chociaż chińscy gracze mogli uzyskać dostęp do usługi za pośrednictwem globalnego klienta Steam.

Witryna sklepowa Steam w Chinach.

Jednak wersja globalna zawsze groziła zamknięciem w dowolnym momencie przez rząd, ponieważ zawiera gry, które nie zostały oficjalnie zatwierdzone. Według wywiadu z Eurogamer, Oficjalny chiński klient Valve będzie zawierał tylko gry, które przeszły oficjalny proces zatwierdzania, chociaż firma spodziewa się, że globalna wersja będzie nadal dostępna wraz z oficjalną.

W przypadku chińskich graczy preferujących konsole Sony planuje wypuścić PlayStation 5 w drugim kwartale 2021 r. – choć dopiero okaże się, czy premiera będzie nękana problemami z zapasami obserwowanymi w pozostałych częściach świata. Jak dotąd w kraju oficjalnie wydano tylko kilka nowoczesnych konsol, które zostały zakazane w latach 2000-2015. PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch otrzymały chińskie wersje, ale wygląda na to, że PS5 może być pierwsza konsola nowej generacji pojawiła się oficjalnie, ponieważ Microsoft nie ogłosił jeszcze planów wprowadzenia konsol Xbox Series X i S do tego kraju.

Zarówno dla Steam, jak i Sony, posiadanie kolejnego miliarda klientów, którzy mogą kupić ich produkty, to wielka sprawa. Niektórzy programiści z Chin są jednak mniej entuzjastyczni, budząc obawy, że chiński rząd może zablokować globalną wersję Steam teraz, gdy istnieje oficjalna wersja. To oczywiście ograniczyłoby dostęp dla graczy i utrudniłoby chińskim programistom udostępnianie ich gier światu.Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook