NowościRTV

Stojące biurko odmieniło moje życie – ono też może je uratować

Czy twoje plecy ból? Czy kiedykolwiek miałeś bóle w ramionach? Dla mnie odpowiedź na te i inne pytania dotyczące dokuczliwego bólu pleców jest twierdząca.

Widziałem lekarzy, próbowałem ćwiczeń u fizjoterapeutów, płaciłem za masaże i łykałem środki przeciwbólowe, aby złagodzić uporczywe bóle w dolnej części kręgosłupa. Miałem więcej niż przyzwoitą część szczypanych nerwów. Od czasu do czasu wyrzucam plecy na tyle mocno, że chodzenie w czymkolwiek innym niż szuranie staje się wzniosłą ambicją.

Przez długi czas uważałem, że to po prostu ryzyko zawodowe, ponieważ moja kariera wymaga ode mnie spędzania wielu godzin każdego dnia zgarbionego nad komputerem. Potem kupiłem coś, co prawie przezwyciężyło mój ból: regulowane stojące biurko.

Jeśli kupisz coś za pomocą linków w naszych historiach, możemy otrzymać prowizję. To pomaga wspierać nasze dziennikarstwo. Ucz się więcej. Rozważ również subskrypcję WIRED.

Siedzący tryb życia

Pamiętasz zalew historii sprzed kilku lat, w których siedzenie stało się nowym paleniem? Nagłówek po nagłówku potępiał negatywny wpływ siedzącego trybu życia na nasze zdrowie. Siedzenie było oczerniane, związane ze zwiększonym ryzykiem chorób serca, cukrzycy, raka, bólu pleców, problemów z mięśniami, a nawet depresji. Z pomocą przyszły stojące biurka. Przedstawione jako panaceum, znów postawiłyby nas na nogi.

Wątpiłem w to twierdzenie. Kto chce stać przy biurku? Pomyślałem, że to moda. Ludzie głupio patrzą na stojące biurka. Cały dzień pracowałem na nogach w sklepach i pozostawiło mnie po sobie tylko ból stóp. Poza tym jestem pisarzem, a pisarze siedzą. Od czasu do czasu chodzą, ale zawsze jest biurko, przy którym można usiąść.

Utrzymywałem ten pogląd, dopóki nie zaczęły się dziwne bóle. Spędzałem godziny w starym krześle biurowym, zgarbiony nad zniszczonym biurkiem. Żaden element wyposażenia nie był dla mnie odpowiedniej wysokości ani rozmiaru, a biurko miało pod sobą irytującą szufladę, która często drapała mnie w nogi. (Oboje dostałem z jednego z regularnych porządków mojej matki).

Po przeprowadzce moja żona i ja rozpoczęliśmy powolny i kosztowny proces usuwania niedopasowanej mieszanki bezwartościowych antyków i mebli IKEA, które tworzyły naszą kolekcję. Musiałem urządzić nowe domowe biuro. Czy mógłbym uzasadnić drogie stojące biurko? Zachwycające rekomendacje przyjaciół i kolegów przechyliły szalę. Postanowiłem dołączyć do grona właścicieli biurka stojącego. Obsesyjnie zbadałem rynek i ostatecznie się zdecydowałem Fully Jarvis, model z zakrzywionym bambusowym pulpitem.

Uzyskaj więcej porad

: Grovemade
Przeczytaj naszą listę rzeczy niezbędnych do pracy w domu, w tym stojących biurek, krzeseł, drukarek i słuchawek.

Kiedy przybyły duże, ciężkie pudła, wymagał trochę montażu i zabrałem się za wyciąganie tajemniczych części z ich piankowych kieszeni. Godzinę później zbudowano ciężką czarną metalową ramę. Wszystko było okablowane, z ramionami monitora przymocowanymi do klasycznego bambusowego biurka w paski. Wyglądało to fantastycznie; ostateczny akcent w dorosłym biurze domowym, o jakim zawsze marzyłem.

Mały panel sterowania wysuwa się spod biurka ze strzałkami w górę iw dół oraz czterema ustawieniami dla preferowanych wysokości. Na początku czysta futurystyczna radość z naciśnięcia przycisku i przesuwania pulpitu w górę iw dół na teleskopowych nogach była nie do odparcia. Zmieniałem wysokości co najmniej 10 razy dziennie.

Po chwili ustabilizowałem się. Stań około godziny przy porannej kawie i e-mailu, a następnie usiądź przez godzinę lub dwie, aby pisać. Spłucz i powtórz po południu.

Korzyści ze stania

Te wczesne doniesienia prasowe, które zapoczątkowały szał na stojąco, były pełne hiperboli, ale nauka była solidna – i nadal jest, jak dowiedziałem się z moich badań.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook