Różności i nowinki technologia

Strona internetowa Białego Domu ma teraz tryb ciemny

Oficjalna strona internetowa Białego Domu, WhiteHouse.gov, została całkowicie zastąpiona nową wersją dla administracji Biden i zawiera kilka nieoczekiwanych funkcji ułatwień dostępu: tryb wysokiego kontrastu, który służy jako tryb ciemny, oraz przełącznik zwiększ rozmiar czcionki.

Obie opcje są wyświetlane wzdłuż lewej szyny jako duże, łatwe do kliknięcia lub dotknięcia przyciski, i to jest sposób, w jaki musisz je przełączać. Nawet jeśli Twoje urządzenie ma systemowy tryb ciemny, witryna Białego Domu nie przełączy się automatycznie. To dlatego, że naprawdę służy jako funkcja ułatwień dostępu, mająca na celu pomóc każdemu, kto miałby problemy z czytaniem lub patrzeniem na jasny biały ekran z czarnym tekstem.

Ponieważ tryb ciemny jest bardzo popularny również wśród ciężkich użytkowników komputerów, ludzie online byli, co zrozumiałe, podekscytowani zmianą.

Tryb dużego tekstu – bez niespodzianek – sprawia, że ​​tekst na stronie jest znacznie większy, przy jednoczesnym zachowaniu układu, co może nie być prawdą, gdy korzysta się z wbudowanej funkcji powiększania przeglądarki.

Witryna Białego Domu z ciemnym tłem, dużymi przyciskami i tekstem

Witryna w trybie dużego kontrastu i dużego tekstu.

Działając jako narzędzie rekrutacyjne dla każdego, kto zagląda do kodu witryny, nagłówek HTML zawiera również odwołanie do usługi cyfrowej w USA. Grupa, kierowana przez byłego inżyniera Google, ma za zadanie upewnić się, że witryny rządowe Stanów Zjednoczonych są tak dobre, jak wszystkie inne, które odwiedzamy na co dzień.

Powiększony zrzut ekranu przedstawiający przyciski przełączania o wysokim kontraście i dużym rozmiarze czcionki

Oto przyciski.

Podczas gdy poprzednia strona WhiteHouse.gov w żadnym wypadku nie była wrakiem pociągu (przynajmniej technicznie rzecz biorąc), dobrze jest zobaczyć, że nowa administracja od samego początku poważnie traktuje dostępność i kompetencje cyfrowe.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook