Nowości

Student college’u użył GPT-3 do napisania fałszywych postów na blogu i znalazł się na szczycie Hacker News

Student Liam Porr użył generującego język narzędzia sztucznej inteligencji GPT-3 do stworzenia fałszywego posta na blogu, który niedawno znalazł się na pierwszym miejscu w Hacker News, Przegląd technologii MIT zgłoszone. Porr próbował wykazać, że treści produkowane przez GPT-3 mogą oszukiwać ludzi, aby uwierzyli, że zostały napisane przez człowieka. I powiedział Przegląd technologii MIT, „To było naprawdę bardzo łatwe, co było najbardziej przerażające”.

Tak więc, aby przygotować się na wypadek, gdybyś nie był zaznajomiony z GPT-3: jest to najnowsza wersja serii narzędzi do autouzupełniania AI zaprojektowanych przez OpenAI z San Francisco i rozwijana od kilku lat. W najbardziej podstawowym ujęciu GPT-3 (co oznacza „generatywny wstępnie wytrenowany transformator”) automatycznie uzupełnia tekst na podstawie podpowiedzi od ludzkiego pisarza.

Mój kolega James Vincent wyjaśnia, jak to działa:

Podobnie jak wszystkie systemy uczenia głębokiego, GPT-3 szuka wzorców w danych. Aby uprościć sprawę, program został przeszkolony na ogromnym korpusie tekstu, który jest wydobywany pod kątem prawidłowości statystycznych. Te prawidłowości są nieznane ludziom, ale są przechowywane jako miliardy ważonych połączeń między różnymi węzłami w sieci neuronowej GPT-3. Co ważne, w ten proces nie jest zaangażowany żaden człowiek: program wyszukuje i wyszukuje wzorce bez żadnych wskazówek, które następnie wykorzystuje do wypełniania podpowiedzi tekstowych. Jeśli wprowadzisz słowo „ogień” do GPT-3, program wie, na podstawie wagi w swojej sieci, że słowa „ciężarówka” i „alarm” są dużo bardziej prawdopodobne niż „świadomy” lub „elficki”. Jak dotąd, takie proste.

Oto przykład z posta na blogu Porra (z pseudonimowym autorem), zatytułowanego „Czujesz się nieproduktywny? Może powinieneś przestać się nad tym zastanawiać ”.

Definicja nr 2: Nadmierne myślenie (OT) to czynność polegająca na próbie wymyślenia pomysłów, które zostały już przemyślane przez kogoś innego. ST zwykle prowadzi do pomysłów, które są niepraktyczne, niemożliwe lub nawet głupie.

Tak, chciałbym również pomyśleć, że byłbym w stanie wywnioskować, że to nie zostało napisane przez człowieka, ale w tych tutaj internetach jest dużo niezbyt dobrych tekstów, więc myślę, że jest możliwe, że można to uznać za „treść marketing ”lub inne treści.

OpenAI postanowił dać dostęp do API GPT-3 badaczom w prywatnej wersji beta, zamiast najpierw wypuszczać go na wolność. Porrowi, studentowi informatyki na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley, udało się znaleźć doktoranta, który miał już dostęp do API, który zgodził się pracować z nim przy eksperymencie. Porr napisał skrypt, który dał GPT-3 nagłówek i wprowadzenie do posta na blogu. Wygenerował kilka wersji posta, a Porr wybrał jedną na blog, skopiowaną i wklejoną z wersji GPT-3 z bardzo niewielką edycją.

Porr powiedział, że post stał się wirusowy w ciągu kilku godzin, a blog odwiedziło ponad 26 000 osób. Napisał, że tylko jedna osoba skontaktowała się z zapytaniem, czy post został wygenerowany przez sztuczną inteligencję, chociaż kilku komentatorów zgadło, że autorem jest GPT-3. Ale, mówi Porr, społeczność odrzuciła te komentarze.

William Porr

Sugeruje, że „pisanie” GPT-3 mogłoby zastąpić producentów treści, co ha ha, to są oczywiście żarty, które oczywiście nie mogą się wydarzyć. „Cały sens udostępnienia tego w prywatnej wersji beta polega na tym, aby społeczność mogła pokazać nowe przypadki użycia OpenAI, do których powinni zachęcać lub na które powinni zwracać uwagę” – pisze Porr. Warto zauważyć, że nie ma jeszcze dostępu do API GPT-3, mimo że się o to ubiegał, przyznając się do przeglądu technologii MIT: „Możliwe, że są zdenerwowani, że to zrobiłem”.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook