Różności i nowinki technologia

Stworzył witrynę z memami o wirusowym Bernie. Teraz musi to kontynuować

Do 21:00 ET zeszłej nocy Nick Sawhney wiedział, że ma kłopoty.

Zaledwie pół godziny wcześniej, wciąż pogrążony w blasku inauguracji Joe Bidena, Sawhney uruchomił witrynę internetową, która pozwala umieścić wirusowe zdjęcie Berniego Sandersa – siedzącego, w rękawiczkach, samotnie – na dowolnym zdjęciu Google Street View. Mem osiągnął już szczyt gorączki, a wierni Photoshopa umieścili senatora z Vermont we wszystkim od Mortal Kombat do Edwarda Hoppera Nighthawks. Ale dzieło Sawhneya, zrodzone z czatu grupowego ze znajomymi, dodało warstwy personalizacji, łatwości użytkowania i absurdu; ponieważ ustawia Sandersa w tych samych współrzędnych niezależnie od jego lokalizacji, czasami wygląda tak, jakby unosił się, siedział na samochodzie lub w innej mało prawdopodobnej orientacji.

Początkowo strona powoli zyskiwała na popularności na Twitterze; retweeting znajomych, a potem znajomych znajomych. Przyłączyło się kilka zweryfikowanych kont. A potem, podobnie jak cudowne i doskonale zgrane w czasie kreacje internetowe, potoczył się lawinowo.

Bernie w pobliżu mostu Golden Gate.

: BRENDAN SMIALOWSKI / Getty Images; Nick Sawhney; Google

„Przestraszyłem się, bo pomyślałem: o mój Boże, będę wirusowy” – mówi Sawhney, który za dnia jest studentem Uniwersytetu Nowojorskiego, który zajmuje się sztuczną inteligencją i uczeniem maszynowym. „A potem przestraszyłem się, ponieważ musiałem powstrzymać awarię witryny”.

Do godziny 21:00 przedarł się już przez darmowy poziom oferowany przez Heroku, platformę chmurową, której Sawhney używa do hostowania witryny. O 21:27, kiedy zbierały się prośby, on tweetował, „O Boże, kurwa google dot com, jak szybko skalować aplikację Heroku”. Widział to pracownik Heroku; w ciągu godziny Sawhney prowadził rozmowę wideo z jednym z inżynierów firmy, zastanawiając się, jak utrzymać swój pospiesznie zbudowany statek na powierzchni.

„Gdybym wiedział, że to będzie korki, każdą decyzję podjąłbym zupełnie inaczej” – mówi Sawhney. „Kiedy wybuchło, zdałem sobie sprawę, że strona internetowa to coś więcej niż tylko napisanie kodu i umieszczenie go tam”.

Bernie w Walmart.

: BRENDAN SMIALOWSKI / Getty Images; Nick Sawhney; GoogleZostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook