Oprogramowanie

Sunshine Contacts to nowa książka adresowa dostępna tylko dla zaproszonych użytkowników, opracowana przez Lumi Labs Marissy Mayer

Była dyrektor generalna Yahoo, Marissa Mayer, właśnie ujawniła swój pierwszy duży produkt od czasu rezygnacji w 2017 roku: nową aplikację do zarządzania kontaktami dla urządzeń z systemem iOS o nazwie Sunshine Contacts.

Sunshine Contacts to pierwszy produkt startupu Mayer Lumi Labs (który wraz z uruchomieniem aplikacji został teraz przemianowany na „Sunshine”) i zapowiada się jako „najbardziej zaawansowany, intuicyjny menedżer kontaktów na świecie”.

Celem Sunshine jest ujednolicenie i uproszczenie kontaktów w aplikacji Kontakty firmy Apple i Gmailu, pobieranie danych z tych źródeł i łączenie ich z publicznie dostępnymi informacjami. Jednocześnie aplikacja obiecuje pomóc uporządkować i wyczyścić kontakty, uzupełnić brakujące fragmenty informacji i usunąć zduplikowane wpisy. Następnie może zsynchronizować te informacje z powrotem z aplikacją do kontaktów i pomagać w ich ciągłym aktualizowaniu.

Sunshine oferuje także bardziej szczegółowe ustawienia udostępniania kontaktów, umożliwiając użytkownikom udostępnianie bardziej szczegółowych danych osobowych (bliskim znajomym) w celu uzyskania bardziej ogólnych informacji lub karty zawodowej zawierającej mniej informacji dotyczących kontaktów biznesowych.

To wszystko dobre pomysły, ale Sunshine nie jest bynajmniej pierwszą aplikacją, która próbuje znaleźć lepszy sposób zarządzania kontaktami. Był Cobook w 2012, Brewster w 2014, FullContact w 2015, Cardhop w 2017 – żeby wymienić tylko kilka. Nie jest do końca jasne, co oferuje Sunshine, że dotychczasowe wysiłki na rzecz uproszczenia i ujednolicenia kontaktów nie przyniosły w przeszłości.

Firma nie musi teraz tego rozgryzać. Sunshine Contacts rozpoczyna się jako usługa bezpłatna i chociaż planowane jest oferowanie większej liczby płatnych funkcji w przyszłości, wypróbowanie jej nie ma żadnych wad, zakładając, że można się przyłączyć. W tej chwili aplikacja jest uruchamiana jako zaproszenie- tylko usługa (przejmowanie strony od innych buzzy startupów, takich jak Superhuman), więc Sunshine będzie w stanie ściśle zarządzać liczbą użytkowników, których ma wspierać.

Chociaż usługa synchronizacji kontaktów może wydawać się trochę za mała jak na pierwszy projekt Mayera po Yahoo, cele Sunshine wykraczają poza jedną aplikację: w wywiadzie dla Przewodowy, Mayer mówi, że firma ma nadzieję stworzyć z czasem pakiet „inteligentnych produktów do udostępniania na małą skalę”, których Sunshine Contacts ma być dopiero początkiem.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook