NowościOprogramowanie

Surface Duo zyskuje lepszą obsługę i dostępność TikTok poza Stanami Zjednoczonymi

Firma Microsoft ogłosiła dziś na blogu, że jej telefon z dwoma ekranami, Surface Duo, otrzyma „ulepszoną” aplikację TikTok, która wykorzystuje jego projekt. Firma ogłosiła również, że Duo będzie dostępne poza Stanami Zjednoczonymi na początku 2021 roku.

Gdy The Verge przejrzeliśmy Surface Duo, spodobał nam się sprzęt urządzenia, ale mieliśmy obawy dotyczące jego zmodyfikowanego oprogramowania Android. Duo było wadliwe w momencie wydania i nie zawierało wielu aplikacji innych niż Microsoft, które korzystałyby z konfiguracji podwójnego ekranu. Surface Duo może uruchamiać normalne aplikacje na telefony z Androidem na każdym ekranie, ale korzystanie z funkcji podzielonego ekranu zaprojektowanych przez firmę Microsoft wymaga specjalnego dostosowania.

Grupa aplikacji, które wykorzystują „postawy” Microsoftu i funkcje wielozadaniowości, pozostaje niewielka, ale TikTok jest głównym dodatkiem do mediów społecznościowych.

Nowe doświadczenie TikTok na Surface Duo.
Obraz: Microsoft

Firma twierdzi, że TikTok będzie korzystać z obu ekranów Duo, umożliwiając oglądanie kanału „Dla Ciebie” na jednym ekranie, podczas gdy przeglądanie hashtagów i wyszukiwanie filmów na drugim. Microsoft podkreślił aplikacje Spotify i Kindle po uruchomieniu Duo, ale TikTok jest jedną z największych aplikacji, które od tego czasu zapewniają pełne wsparcie. (Sam Microsoft próbował kupić firmę od ByteDance na początku tego roku).

Microsoft twierdzi, że oprócz nowej aplikacji Surface Duo będzie można kupić w Kanadzie, Francji, Niemczech i Wielkiej Brytanii na początku 2021 r. Firma twierdzi, że będzie miała więcej do udostępnienia „na początku 2021 r.”, więc spodziewaj się bardziej szczegółowej daty premiery, a może nawet aktualizacji większego rodzeństwa Duo, Surface Neo, w przyszłości.

„Ulepszona” aplikacja TikTok powinna być już dostępna dla właścicieli Duo.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook