Różności i nowinki technologia

System operacyjny Chrome ma teraz wbudowany rejestrator ekranu

Firma Google ogłosiła, że ​​wbudowany rejestrator ekranu pojawi się w systemie operacyjnym Chrome w marcu. Google ma nadzieję, że narzędzie ułatwi uczniom i nauczycielom nagrywanie wirtualnych lekcji. „Nauczyciele od dawna nagrywają lekcje, aby pomóc uczniom odrabiać zadania domowe i uczyć się do testów, ale w zeszłym roku stało się to wręcz krytyczne dla wirtualnej nauki” – czytamy w poście na blogu Google.

Wygląda to całkiem prosto. Po naciśnięciu odpowiedniego przycisku na Chromebooku na środku ekranu zobaczysz odliczanie. Podczas nagrywania Chromebooka po prawej stronie półki pojawi się czerwone kółko.

Trwają prace nad kilkoma innymi narzędziami dla osób uczących się na Chromebookach, a niektóre już są. Czytnik ekranu Chrome OS, ChromeVox, ma kilka nowych funkcji: teraz głos zmienia się w zależności od języka czytanego tekstu, a teraz możesz przeszukiwać jego menu.

Ponadto rodzice mogą teraz używać Family Link (aplikacji Google do kontroli rodzicielskiej) do zarządzania szkolnymi kontami swoich dzieci, a także kontami osobistymi. Oznacza to, że ograniczenia czasu przed ekranem, pory snu i inne ograniczenia, które rodzice nakładają na konta osobiste swoich dzieci, mogą również dotyczyć ich kont szkolnych.

Jeśli chodzi o sprzęt, Google ogłosił, że w tym roku wypuści ponad 40 nowych Chromebooków. Twierdzi, że każdy model jest „wyposażony, aby zapewnić wyjątkowe wrażenia z korzystania z Google Meet and Zoom”.

Aby pomóc szkołom w poruszaniu się po nowych wersjach, firma opublikowała listę dostępnych Chromebooków, która zawiera konfiguracje firm Samsung, Lenovo, HP, Dell, Asus i Acer oraz wskazówki dotyczące wyboru właściwego. Firma poleca kilka podstawowych modeli, takich jak Chromebook Spin 511 firmy Acer i 300e Lenovo, a także bardziej wyszukane urządzenia, takie jak Chromebook Spin 713 (The Vergenajpopularniejszy Chromebook) i Samsung Galaxy Chromebook o wartości 1000 USD.

Wiele z tych jednostek obejmuje łączność LTE – Google nazywa je urządzeniami „zawsze połączonymi” i podkreśla ich znaczenie dla uczniów z ograniczonym dostępem do internetu (choć zakup urządzenia z LTE może podnieść cenę).

Chromebooki są dużymi sprzedawcami na rynku edukacyjnym, częściowo ze względu na ich przystępną cenę i powszechne wykorzystywanie przez okręgi Google Classroom, internetowego portalu edukacyjnego Google. Rok 2020 był najlepszym rokiem w historii Chromebooka, głównie ze względu na zwiększone zapotrzebowanie ze strony szkół prowadzących po raz pierwszy nauczanie w domu.

Google rozwija swoje usługi dla zdalnych szkół i spotkań od początku pandemii COVID-19. We wczesnych miesiącach nauki zdalnej Google udostępniło spotkania Meet nawet do 100 uczestników każdemu, kto ma konto Google. Dodał również szereg funkcji do Meet, aby nadążyć za dużymi konkurentami Zoom i Microsoft Teams. W ostatnich miesiącach firma wprowadziła niestandardowe tła, efekty rozmycia, napisy w czasie rzeczywistym, tryb słabego oświetlenia i podnoszenie rąk.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook