NowościOprogramowanie

System śledzenia ruchu routera mesh firmy Linksys może teraz współpracować z innymi inteligentnymi gadżetami domowymi

Linksys Aware – usługa subskrypcji firmy, która wykorzystuje swoje systemy Wi-Fi typu mesh do wykrywania ruchu w Twoim domu – staje się jeszcze inteligentniejsza dzięki nowej aktualizacji, która pozwoli routerom wykorzystywać Internet do łączenia się z innymi stacjonarnymi produktami inteligentnego domu w celu śledzenia ruchu w Twój dom dokładniej.

Oryginalny system wykrywania ruchu Aware wykrywa, w jaki sposób sygnały Wi-Fi odbijają się w Twoim domu między routerami w systemie kratowym. Ruch w naturalny sposób zakłóca te sygnały, umożliwiając routerom działanie jako zestaw wykrywający ruch bez konieczności stosowania dodatkowego sprzętu.

Teraz Linksys dodaje wsparcie, aby wykorzystać inne produkty inteligentnego domu podłączone do Internetu – takie jak głośniki, inteligentne przełączniki i termostaty – aby służyć jako dodatkowe punkty komunikacji, umożliwiając systemowi wykrywania ruchu pracę na większym obszarze i ostatecznie wskazanie bardziej szczegółowych lokalizacje, w których wykrywany jest ruch. Dzięki nowej aktualizacji użytkownicy będą mogli zobaczyć, kiedy wykryto ruch w pobliżu określonego urządzenia (takiego jak Apple TV w salonie lub inteligentna wtyczka w korytarzu).

Nowe śledzenie oparte na urządzeniach dla Linksys Aware.

A ponieważ konfiguracja opiera się tylko na istniejących połączeniach internetowych, powinna działać z większością urządzeń innych firm bez konieczności aktualizacji oprogramowania (aplikacja Linksys poinformuje Cię, które urządzenia są kompatybilne).

Aktualizacja Linksys Aware zostanie udostępniona w Stanach Zjednoczonych na przełomie marca i kwietnia, a kolejne wydania pojawią się w pozostałych częściach świata w kolejnych miesiącach. Ceny będą nadal ustalane na poziomie 2,99 USD miesięcznie lub 24,99 USD rocznie, z opcją bezpłatnego 90-dniowego okresu próbnego.

Oprócz zaktualizowanych funkcji Linksys Aware, firma ogłosiła również nowy system routerów kratowych AXE8400, pierwszy obsługujący Wi-Fi 6E. AXE8400 jest przeznaczony dla klientów intensywnie korzystających z Wi-Fi, a nie dla początkujących, a jego cena jest dopasowana: pojedynczy router kosztuje 449,99 USD, dwupak 849,99 USD, a trzypak 1199,99 USD.

Te ceny zapewniają jednak dużo routera. Każda jednostka AXE8400 to trójzakresowy router obsługujący sieci 2,4 GHz, 5 GHz i 6 GHz, który może pokrywać do 3000 stóp kwadratowych. Dostępny jest port WAN 5 Gb / s – głównie w celu zabezpieczenia przyszłości w tym momencie – wraz z dodatkowymi czterema portami LAN 1 Gb / s i portem USB 3.0. Linksys twierdzi, że AXE8400 powinien być w stanie wygodnie obsługiwać ponad 65 urządzeń współdzielących tę samą przepustowość w tym samym czasie. AXE8400 jest również kompatybilny z innymi routerami Linksys Intelligent Mesh, więc jeśli jesteś już klientem Linksys, możesz włożyć je do istniejącej konfiguracji mesh.

Linksys AXE8400 będzie dostępny wiosną / latem 2021.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook