Nowości

Systemy alarmowe do domu wykorzystują kamery bezpieczeństwa do szpiegowania klientów uprawiających seks

Systemy alarmowe do domu wykorzystują kamery bezpieczeństwa do szpiegowania klientów uprawiających seks

Getty Images / Aurich Lawson

Technik ochrony domu przyznał, że wielokrotnie włamał się do zainstalowanych przez siebie kamer i oglądał klientów uprawiających seks i inne intymne czynności.

Telesforo Aviles, 35-letni były pracownik firmy zajmującej się ochroną domów i małych biur ADT, powiedział, że w ciągu pięciu lat uzyskał dostęp do kamer około 200 kont klientów przy ponad 9600 okazjach – wszystko to bez pozwolenia lub wiedzy klientów. Powiedział, że zwrócił uwagę na domy z kobietami, które uważał za atrakcyjne, a następnie oglądał ich kamery w celu zaspokojenia seksualnego. Powiedział, że obserwował nagie kobiety i pary uprawiające seks.

Aviles złożył zeznanie w czwartek w amerykańskim sądzie okręgowym dla Okręgu Północnego Teksasu, gdzie przyznał się do jednego oszustwa komputerowego i jednego inwazyjnego nagrania wizualnego. Grozi mu maksymalnie pięć lat więzienia.

Aviles powiedział prokuratorom, że rutynowo dodaje swój adres e-mail do listy użytkowników upoważnionych do dostępu do kont ADT Pulse klientów, które umożliwiają klientom zdalne łączenie się z systemem bezpieczeństwa domu ADT, aby mogli włączać i wyłączać światła, uzbroić lub rozbroić alarmy, i przeglądaj kanały z kamer bezpieczeństwa. W niektórych przypadkach powiedział klientom, że musi tymczasowo dodać siebie, aby móc przetestować system. Innym razem dodał sam bez ich wiedzy.

Więcej skutków prawnych

Rzecznik ADT powiedział, że firma zwróciła uwagę prokuratorów na nielegalne postępowanie w kwietniu ubiegłego roku po tym, jak dowiedziała się, że Aviles uzyskał nieautoryzowany dostęp do kont 220 klientów w rejonie Dallas. Firma ochroniarska skontaktowała się następnie z każdym klientem, aby „pomóc w rozwiązaniu tego problemu”. Firma rozwiązała już spory z niektórymi klientami. ADT opublikowało to oświadczenie w kwietniu ubiegłego roku i nadal je aktualizuje.

„Jesteśmy wdzięczni FBI w Dallas i prokuraturze amerykańskiej za pociągnięcie Telesforo Aviles do odpowiedzialności za przestępstwo federalne” – napisała firma w opublikowanej w piątek aktualizacji.

W następstwie wykrycia naruszenia ADT zostało dotknięte co najmniej dwoma proponowanymi pozwami zbiorowymi, jednym w imieniu klientów ADT, a drugim w imieniu nieletnich i innych mieszkających w domach. Powód w jednym z pozwów był rzekomo nastolatkiem w czasie, gdy doszło do naruszenia. ADT poinformowała swoją rodzinę, że technik szpiegował jej dom prawie 100 razy, zgodnie z pozwem.

W pozwach zarzucano, że ADT sprzedawała swoje systemy kamer jako sposób, aby rodzice mogli używać smartfonów do sprawdzania dzieci i zwierząt. Według powodów, ADT nie wdrożyło zabezpieczeń – w tym uwierzytelniania dwuskładnikowego lub alertów tekstowych, gdy nowe strony uzyskują dostęp do kont – które mogłyby zaalarmować klientów o inwazji. Naruszenie zostało wykryte, gdy klient zauważył nieautoryzowaną wiadomość e-mail wśród adresów, które miały pozwolenie na dostęp do systemu bezpieczeństwa.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook