GryOprogramowanie

Szef Xboksa podpowiada, jak strumieniowe przesyłanie TV do xCloud

Szef działu gier i konsoli Xbox w firmie Microsoft, Phil Spencer, zasugerował, że firma planuje strumieniowe przesyłanie telewizji w ramach usługi gier w chmurze xCloud. W rozmowie z Stratechery, Spencer omawia możliwości dodatkowych poziomów Xbox Game Pass, które mogą obejmować darmowy dołączony telewizor do grania w gry xCloud.

„Myślę, że jeśli pomyślisz o pendrive’ach i innych rzeczach, które ktoś chciałby po prostu podłączyć do telewizora i odtwarzać przez xCloud, zobaczysz tańszy sprzęt jako część naszego ekosystemu” – mówi Spencer. „Możesz sobie wyobrazić, że mamy nawet coś, co właśnie zawarliśmy w subskrypcji Game Pass, która dała Ci możliwość strumieniowego przesyłania gier xCloud na telewizor i kupowania kontrolera”.

Spencer również drażni potencjał „Xbox Game Pass Platinum” z gwarantowanym dostępem do nowego sprzętu Xbox. Microsoft łączy subskrypcje Xbox i sprzęt w coś, co nazywa się Xbox All Access, co obejmuje dostęp do Xbox Game Pass i najnowszych konsol Xbox Series X i Series X. Jest to pakiet, z którym Spencer najwyraźniej chętnie eksperymentuje w przyszłości.

Usługa Microsoft xCloud.
: Nick Statt / The Verge

Pomysł na konsolę telewizyjną do strumieniowego przesyłania gier Xbox nie jest nowy dla firmy Microsoft. Gigant oprogramowania przygotowywał lekkie urządzenia do przesyłania strumieniowego Xbox w 2016 roku, ale anulował sprzęt. Microsoft bada parujące kije i sprzęt od czasu, gdy firma po raz pierwszy zademonstrowała Halo 4 przesyłanie strumieniowe z chmury do Windows i Windows Phone aż do 2013 roku.

Pierwsza publiczna wzmianka Spencera o pendrive’ach do streamingu Xbox sugeruje, że sprzęt może być wkrótce gotowy. Microsoft do tej pory oferował tylko strumieniowanie gier xCloud z najwyższym poziomem Xbox Game Pass Ultimate (14,99 USD miesięcznie). Z pewnością jest miejsce na dodatkowe poziomy i łatwiejszy dostęp do usługi poza tylko urządzeniami z Androidem.

Microsoft nawiązał współpracę z Samsungiem na początku tego roku w zakresie xCloud i to tylko kwestia czasu, zanim zobaczymy, że usługa strumieniowania gier firmy pojawi się na telewizorach Samsung. Rok 2021 może być interesujący dla xCloud, zwłaszcza że Microsoft planuje uaktualnić swoje serwery blade do bardziej wydajnego sprzętu Xbox Series X. Powinniśmy również zacząć widzieć, że xCloud pojawi się w Facebook Gaming w przyszłym roku.

Microsoft pracuje także nad internetowym rozwiązaniem iOS dla xCloud, które zadebiutuje na początku 2021 roku. Spencer potwierdza nasz ostatni raport dotyczący tego obejścia iOS w Stratechery wywiad, ale ostrzega, że ​​nieobecność w App Store nadal jest wyzwaniem dla xCloud. „Mamy dobre rozwiązanie na iOS, które, jak sądzę, pojawi się na początku przyszłego roku. Czuję się dobrze z rozwiązaniem, które mamy” – mówi Spencer.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook