Oprogramowanie

Sześć darmowych alternatyw dla menedżera haseł LastPass

Darmowe jest zawsze fajne, a kiedy bezpłatna aplikacja nie jest już bezpłatna (lub gdy wersja bezpłatna staje się tak ograniczona, że ​​jest praktycznie bezużyteczna), musisz zdecydować, czy zapłacić, czy przejść dalej. Stało się to w przypadku menedżera notatek Evernote prawie pięć lat temu, a teraz nadszedł czas, aby użytkownicy popularnego menedżera haseł LastPass podjęli tę samą decyzję. LastPass zmienia swoją bezpłatną wersję, aby działała tylko na jednym typie urządzenia – na komputerze lub urządzeniu mobilnym. Jeśli, jak większość z nas, korzystasz zarówno z telefonu, jak i komputera, będziesz musiał albo zacząć płacić 3 dolary miesięcznie, albo znaleźć alternatywę.

Jeśli wolisz w ogóle nie płacić, istnieją inne menedżery haseł, które mają darmowe wersje, które mogą działać lepiej dla Ciebie. Istnieją oczywiście inne alternatywy. Większość przeglądarek, takich jak Chrome, Microsoft Edge i Firefox, ma własnych menedżerów haseł. Ponadto wiele aplikacji zabezpieczających, takich jak Norton, oferuje własne menedżery haseł, więc jeśli już je subskrybujesz, możesz mieć pod ręką menedżera haseł.

Ale jeśli wolisz użyć niezależnego menedżera haseł, oto kilka, które są obecnie dostępne. Jeszcze ich nie wypróbowaliśmy; to tylko krótkie spojrzenie, aż będziemy mieli okazję przedstawić zalecenia.

Obraz: Bitwarden

Bitwarden to dobrze znany menedżer haseł open source, który oferuje solidny wybór funkcji, w tym zapisywanie nieograniczonej liczby elementów, synchronizację między urządzeniami i generowanie haseł. Bitwarden może być dobrą alternatywą do codziennego używania haseł.

Inne ceny: Za 10 USD rocznie możesz dodać między innymi 1 GB miejsca na zaszyfrowane pliki i dwuetapowe logowanie.

: Zoho

Zoho Vault, która jest jedną z szerokiej gamy aplikacji biurowych Zoho, ma bezpłatną wersję, która obejmuje nieograniczone przechowywanie haseł i notatek, dostęp zarówno z komputerów, jak i urządzeń mobilnych, uwierzytelnianie dwuskładnikowe i generowanie haseł, wśród dość imponującej liczby Inne funkcje.

Inne ceny: Płatny plan Zoho, który zaczyna się od 1 $ miesięcznie na użytkownika, oferuje opcje biznesowe, takie jak udostępnianie hasła i alerty o wygaśnięciu.

: KeePass

KeePass to kolejny darmowy menedżer haseł o otwartym kodzie źródłowym, ale sądząc po jego stronie internetowej, może to być trochę trudne dla mniej zaawansowanych technicznie użytkowników. Nic nie jest przechowywane w chmurze, więc chociaż może to być bezpieczniejsze (możesz przechowywać swoje hasła w zaszyfrowanej bazie danych z kluczem głównym), jest również mniej wygodne. Jeśli jednak nie masz nic przeciwko ręcznemu przeniesieniu bazy danych haseł z jednego urządzenia na drugie, warto spróbować.

Inne ceny: Żaden

Obraz: LogMeOnce

Darmowa wersja LogMeOnce zapewnia nieograniczoną liczbę haseł i możliwość korzystania z nieograniczonej liczby urządzeń, a także autouzupełnianie, synchronizację, generowanie haseł i uwierzytelnianie dwuskładnikowe. LogMeOnce wykorzystuje reklamy do finansowania swojej bezpłatnej wersji, więc może to być niepowodzenie, w zależności od tolerancji reklam.

Inne ceny: Dodatkowe funkcje zaczynają się od 2,50 USD miesięcznie i obejmują między innymi dostęp awaryjny, dodatkowe udostępnianie haseł i priorytetową pomoc techniczną.

: Nordpass

NordPass ma bezpłatną wersję, która obejmuje nieograniczoną liczbę haseł i synchronizację między urządzeniami. Chociaż nie ma ograniczeń co do liczby urządzeń, z których możesz korzystać, tylko jedno może być aktywne w danym momencie – więc na przykład, jeśli używasz go w telefonie, zostaniesz wylogowany z wersji komputera.

Inne ceny: Wersja premium NordPass pozwala na jednoczesne posiadanie do sześciu aktywnych kont i obejmuje między innymi bezpieczne udostępnianie przedmiotów i skaner naruszenia danych.

Obraz: RoboForm

RoboForm istnieje już od jakiegoś czasu, chociaż nigdy nie był tak dobrze znany jak LastPass czy 1Password. Jego darmowa wersja oferuje między innymi nieograniczoną liczbę haseł, wypełnianie formularzy i dostęp awaryjny. Jednak nie synchronizuje się między urządzeniami, co może być zdecydowaną niedogodnością.

Inne ceny: RoboForm Everywhere kosztuje 18 USD za roczną subskrypcję i umożliwia między innymi synchronizację między urządzeniami, tworzenie kopii zapasowych w chmurze i korzystanie z uwierzytelniania dwuskładnikowego.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook