Różności i nowinki technologia

T-Mobile do końca przyszłego roku pokryje 97 procent Amerykanów 5G

Podczas dzisiejszego wirtualnego spotkania analityków T-Mobile nakreślił jakieś odważne plany za rozszerzenie zasięgu 5G i przyspieszenie obecnej oferty. Firma twierdzi, że do końca 2023 roku pokryje 90 procent Amerykanów (około 300 milionów) tym, co nazywa Ultra Capacity 5G (jego szybszą usługą mid-band i mmWave). Planuje również objąć 97 procent Amerykanów (około 320 milionów) do końca 2022 roku dzięki wolniejszemu pasmu 5G o niskim paśmie, który nazywa Extended Range. Obecnie 125 milionów jest objętych Ultra Capacity, a Extended Range – 287 milionów.

Dodatkowo te, które są obecnie objęte Ultra Capacity 5G, zobaczą wzrost średnich prędkości z 300 Mb / s do 400 Mb / s, dzięki dodatkowemu megahercowi przeznaczonemu na 5G, a T-Mobile twierdzi, że zbliża się większy wzrost prędkości. Ta część usługi 5G T-Mobile jest w dużej mierze oparta na widmie uzyskanym z połączenia Sprint, z częstotliwościami średniego pasma dobrze dostosowanymi do większych prędkości i szerokiego zasięgu.

Przejęcie pasma C przez T-Mobile figuruje w planach ekspansji rozpoczynających się w 2023 roku.

Już posiadanie dostępu do częstotliwości środkowego pasma pozwoliło firmie T-Mobile na mniej agresywne podejście do niedawnej aukcji na pasmo C FCC, co świętował podczas dzisiejszego wezwania inwestorów. T-Mobile twierdzi, że jego stosunkowo niska oferta w wysokości 9,3 miliarda dolarów (oferty Verizon i AT&T, odpowiednio 45,4 i 23,4 miliona dolarów) poszła w kierunku widma, które strategicznie uzupełniłoby jego obecne zasoby 2,5 GHz. Częstotliwości te będą dostępne w 2023 roku i prawdopodobnie pojawią się w drugiej części agresywnych planów ekspansji firmy.Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook