Różności i nowinki technologia

T-Mobile rozszerza się na telewizję internetową na żywo dzięki nowej usłudze przesyłania strumieniowego TVision

Po latach oczekiwań T-Mobile w końcu wkracza na rynek telewizji na żywo, uruchamiając nową internetową usługę transmisji strumieniowej o nazwie TVision, która zostanie uruchomiona 1 listopada.

Żeby było jasne: TVision nie korzysta z technologii IPTV opartej na światłowodach, którą nabył wraz z Layer3 w 2017 roku. Jest to tradycyjna usługa przesyłania strumieniowego over-the-top, która po prostu przesyła telewizję na żywo przez Internet, tak jak YouTube TV, Usługa telewizji na żywo Hulu, Fubo TV, Sling TV lub (być może najbliższa analogia) AT&T TV. Ale to, co wyróżnia TVision, to cena, która ma na celu zaoferowanie niższych kosztów i większej elastyczności niż jej konkurenci.

W tym celu TVision jest podzielony na kilka różnych produktów. Dostępna jest usługa TVision Live o wartości 40 USD miesięcznie, która oferuje najbardziej tradycyjną linię telewizji kablowej. Skupia się głównie na dostarczaniu wiadomości i sportu, w tym kanałów takich jak ABC, NBC i Fox (choć w szczególności nie CBS), sieci informacyjnych, takich jak CNBC, CNN, ABC News i Fox News, a także kanałów sportowych, takich jak FS1, FS2 , ESPN i NBC Sports. Dodatkowo, TVision Live obejmuje ogólne taryfy kablowe, takie jak Disney Channel, Cartoon Network, SyFy, TBS, TNT, USA i Bravo.

Istnieją również dwa dodatkowe poziomy TVision Live: 50 $ Live TV Plus, która dodaje dodatkowe kanały sportowe (w tym Big Ten Network, ESPNU, NFL Network i regionalne kanały sportowe NBC) oraz 60 $ Live Zone, która dodaje kilka dodatkowe kanały, ale których głównym remisem jest NFL RedZone.

Wszystkie trzy plany TVision Live obejmują również rejestrator w chmurze, który przechowuje do 100 godzin nagrań (i, w przeciwieństwie do niektórych usług przesyłania strumieniowego, nagrania te są bezpośrednio z kanału telewizyjnego na żywo – a nie treści na żądanie). TVision Live obsługuje do trzech jednoczesnych strumieni, co oznacza, że ​​będziesz mógł współdzielić konto także z członkami rodziny.

Ale TVision Live to tylko część TVision. Jest też TVision Vibe – która za 10 USD miesięcznie za ponad 30 kanałów na żywo z AMC, Discovery i Viacom – może być najciekawszą częścią strategii telewizyjnej T-Mobile. Kanały obejmują AMC, BBC America, BET, Food Network, HGTV, Hallmark Channel, MTV, TLC, Comedy Central i Discovery.

Jest tu jeszcze kilka ograniczeń: TVision Vibe obsługuje tylko do dwóch jednoczesnych strumieni, a dostęp do DVR kosztuje dodatkowe 5 USD miesięcznie oprócz początkowej subskrypcji 10 USD. Ale jeśli interesują Cię kanały, które oferuje, jest to jeden z najtańszych pakietów telewizyjnych na żywo w okolicy.

Wreszcie istnieją kanały TVision, które oferują samodzielne subskrypcje Starz (8,99 USD miesięcznie), Showtime (10,99 USD miesięcznie) i Epix (5,99 USD miesięcznie).

Można również łączyć usługi TVision T-Mobile. Na przykład, możesz zasubskrybować zarówno TVision Live, aby uzyskać podstawowy zestaw kanałów, a następnie dodać TVision Vibe jako dodatek do tych dodatkowych kanałów rozrywkowych – tak jak zwykły kabel.

Ceny te z pewnością robią wrażenie, ale inne usługi telewizyjne, takie jak Fubo czy YouTube TV, również oferowały podobnie niskie ceny przy swoich premierach, tylko po to, aby znacznie podnieść ceny, gdy wzrosły koszty licencjonowania treści. Nie jest jeszcze jasne, czy różnym usługom TVision uda się uniknąć podobnego losu w przyszłości, pomimo zwykłej retoryki T-Mobile o oferowaniu innego rodzaju usług niż jego konkurenci.

TVision będzie dostępne na różnych platformach, w tym iOS, Android, Apple TV, Android TV, Amazon Fire i Google TV. (Na tej liście nie ma Roku, który nie będzie dostępny, przynajmniej przy uruchomieniu lub w żaden sposób do oglądania na komputerze). T-Mobile oferuje również TVision Hub za 50 USD, dostosowany do potrzeb klienta klucz 4K Android TV. aby zaoferować bardziej zintegrowane doświadczenie TVision.

Na początek TVision będzie dostępna tylko dla klientów abonamentowych T-Mobile bezprzewodowych od 1 listopada. Klienci Sprint otrzymają dostęp pod koniec listopada, a usługa zostanie otwarta dla wszystkich klientów w 2021 roku.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook