GryOprogramowanieTelefony

T-Mobile TVision praktyczne: podstawy, ale niewiele więcej

T-Mobile oficjalnie uruchomił TVision, nową usługę strumieniowania telewizji na żywo, która obiecuje, że zaszokuje branżę telewizji kablowej w taki sam sposób, w jaki agresywne plany T-Mobile i ruchy „Uncarrier” pomogły pchnąć przemysł komórkowy do przodu.

Podobnie jak w przypadku telefonów komórkowych, T-Mobile trąbi o stosunkowo niskich cenach usługi (chociaż dopiero okaże się, czy T-Mobile rzeczywiście będzie w stanie utrzymać te 10 i 40 dolarów w długim okresie). Ale jeśli chodzi o faktyczne korzystanie z aplikacji TVision, to doświadczenie jest tak proste, jak to tylko możliwe.

Spędziłem kilka dni wypróbowując TVision zarówno na iPadzie, jak i na kluczu Android TV marki T-Mobile, TVision Hub. Obie aplikacje są praktycznie identyczne, dzieląc główną nawigację na menu główne, przewodnik, programy, DVR i wyszukiwania. Aplikacja działa tak samo, niezależnie od posiadanego planu lub planów. Jedyną różnicą jest to, ile kanałów i ile treści na żądanie zobaczysz.

Strona główna, jak sama nazwa wskazuje, to główny ekran główny, który zobaczysz po załadowaniu, z różnymi przewijanymi karuzelami, które wyróżniają polecane treści (jak duża gra sportowa), wraz z określonymi wierszami wiadomości na żywo, sportu, i polecane treści na żądanie.

Przewodnik po kanałach TVision.

Menu przewodnika to najbardziej przydatna część aplikacji. To tradycyjny przewodnik po kanałach, który można zobaczyć na każdym dekoderze telewizji kablowej, pokazujący, co jest aktualnie na wszystkich subskrybowanych kanałach i co będzie dalej. Możesz także kliknąć, aby uzyskać więcej informacji lub zaplanować nagranie.

Nawigacja jest szybka, podobnie jak przełączanie między kanałami lub przewijanie do przodu i do tyłu nagranych treści. Jest funkcjonalny, ale nie spodziewaj się żadnych fantazyjnych dzwonków i gwizdków.

Sama aplikacja TVision jest dość prosta, co wydaje się przynajmniej częściowo spowodowane nowością usługi. Łatwo jest wskazać rzeczy, których brakuje w TVision: nie ma aplikacji internetowej, więc nie można w rzeczywistości oglądać telewizji na żywo na komputerze, a Chromecast lub AirPlay nie są obsługiwane podczas uruchamiania – chociaż dostępne aplikacje Smart TV sprawiają, że jest to mniejszy problem . (Nie ma jednak aplikacji Roku). W aplikacjach mobilnych brakuje również innych podstawowych funkcji, takich jak filtrowanie lub ukrywanie kanałów, których nie chcesz za każdym razem wyświetlać w przewodniku.

Otrzymujesz podstawowe funkcje kontroli rodzicielskiej, ale są one szerokie – blokują dowolny film lub program telewizyjny powyżej określonych ocen za kodem PIN – i nie pozwalają na bardziej szczegółową kontrolę ani ograniczenia czasu ekranu.

Oparty na chmurze rejestrator TVision działa jednak dobrze; rejestruje rzeczywistą emisję programu telewizyjnego lub filmu na żywo, zamiast przełączać się na wersję na żądanie, chociaż masz ograniczenie do 100 godzin treści dla wszystkich użytkowników. TVision obsługuje do 10 profili, ale te 100 godzin jest łączonych dla wszystkich użytkowników i możesz mieć tylko do trzech jednoczesnych strumieni (tylko dwa, jeśli subskrybujesz tylko abonament Vibe za 10 USD miesięcznie). Nie ma też wielu opcji nagrywania, powiedzmy, tylko nowych odcinków programu telewizyjnego, na co usługi takie jak TiVo zezwalały od lat.

Wreszcie, aplikacja zawiera również trochę treści na żądanie pochodzących z różnych kanałów oferowanych przez TVision. Skład nie jest szczególnie dobry, ale jeśli natkniesz się na coś, co chcesz obejrzeć, jest to opcja. Niektóre treści na żądanie zawierają reklamy, podczas gdy inne programy i filmy nie; zależy to głównie od tego, co chcesz obejrzeć.

To już ostatnia część TVision: jej cechy rekomendacji lub ich brak. Tam, gdzie usługi takie jak Netflix będą działać, aby rzucać w ciebie określone programy i filmy, które według niego Ci się spodobają, możliwości selekcji treści TVision są w najlepszym razie niewielkie. (Nigdzie nie jest to lepiej widoczne niż zakładki Programy i Filmy, które po prostu wyświetlają listę programów telewizyjnych i filmów bez rzeczywistego rozróżnienia między treściami na żądanie a nadchodzącymi treściami na żywo).

Myląca zakładka TVision „Programy”.

To wciąż wczesne dni dla TVision (usługa ma dosłownie jeden dzień) i przypuszczalnie T-Mobile będzie nadal rozwijać usługę w miarę upływu czasu. Na razie, jeśli szukasz zamiennika kabla, oferta T-Mobile właśnie to zrobi. Ale nie oczekuj więcej.

TVision jest już dostępna dla wszystkich klientów abonamentowych T-Mobile. Użytkownicy Sprintu uzyskają dostęp jeszcze w listopadzie, a usługa ma zostać szerzej otwarta dla wszystkich użytkowników w 2021 roku.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook