Różności i nowinki technologia

T-Mobile uderza w AT&T i Verizon po oskarżeniach o gromadzenie widma

Prezes T-Mobile Mike Sievert przemawia podczas prezentacji na targach CES 2020 w Las Vegas w środę, 8 stycznia 2020 r.
Powiększać / Prezes T-Mobile Mike Sievert przemawia podczas prezentacji na targach CES 2020 w Las Vegas w środę, 8 stycznia 2020 r.

Dyrektor generalny T-Mobile w USA, Mike Sievert, zwrócił się wczoraj do AT&T i Verizon, mówiąc, że skargi przewoźników dotyczące uzyskania przez T-Mobile większej liczby licencji widma pokazują, że boją się konkurencji.

„Duopoliści usiłują zablokować tę nową konkurencję w każdy możliwy sposób … Nagle w nieznanej sytuacji, gdy nie mają dominującego uścisku na rynku sieci bezprzewodowej i wolą nie sprostać wyzwaniom konkurencyjnym na rynku, AT&T i Verizon wzywają FCC, aby spowolnić T-Mobile i odciąć naszą zdolność do uczciwego konkurowania o dodatkowe widmo radiowe ”- napisał Sievert w poście na blogu.

Jak napisaliśmy w poniedziałek, Verizon i AT&T wezwały Federalną Komisję ds. Komunikacji do nałożenia ograniczeń na możliwość uzyskania przez T-Mobile większej liczby licencji na widmo. AT&T narzekało, że przejęcie firmy Sprint przez T-Mobile pozwoliło jej zgromadzić „bezprecedensową koncentrację widma”.

Verizon w sierpniu zwrócił się do FCC o ponowne rozważenie akceptacji nowej dzierżawy, która zapewni T-Mobile kolejne od 10 MHz do 30 MHz w paśmie 600 MHz w 204 krajach. Jednak „głównym wydarzeniem”, według Sieverta, jest zbliżająca się grudniowa aukcja FCC w paśmie C, która rozprowadzi 280 MHz w paśmie 3,7–3,98 GHz.

„Przewiduje się, że przyniesie wiele miliardów dolarów amerykańskim podatnikom, a pasmo C jest największą pulą nowego widma oczekiwaną w najbliższej przyszłości” – napisał Sievert. „Wyniki aukcji będą kształtować konkurencję rynkową i rozwój sieci w USA przez wiele lat”.

Verizon powiedział FCC, że „T-Mobile posiada już licencje na 311 MHz pasma niskiego i średniego w całym kraju,” więcej niż AT&T i Verizon razem wzięte i znacznie powyżej „ekranu widma FCC 250 MHz”. FCC wykorzystuje ten ekran widma jako jeden punkt danych w swoich analizach interesu publicznego, ale ekran 250 MHz nie jest sztywnym i szybkim limitem, a T-Mobile twierdzi, że powinien mieć możliwość zakupu większej liczby licencji na widmo.

Sievert zwrócił uwagę, że Verizon ma więcej widma niż T-Mobile, jeśli obejmuje widmo wysokopasmowe, którego nie liczy się na ekranie FCC:

Powołując się na „ekran widma”, AT&T i Verizon chciałyby, aby T-Mobile nie uczestniczył w licytacji lub przynajmniej osłabił naszą zdolność do agresywnego licytowania przeciwko nim w tej ważnej aukcji, tak aby mogli pozostać przy stole bez kontroli. „Ekran widma” został wprowadzony wiele lat temu z dobrą intencją i szerokim poparciem, w tym ze strony T-Mobile – w celu zapewnienia konkurencji na rynku, gdy podaż widma była ograniczona – ale obecnie jest cytowany przez AT&T i Verizon z powodów zupełnie przeciwnych do ten zamiar. Co ważne, „ekran widma” poprzedza, a zatem ignoruje pewne widmo 5G, w którym Verizon już dominuje. W rzeczywistości Verizon posiada ogromne widmo (znacznie większe niż całe portfolio pasma niskiego, średniego i wysokiego T-Mobile) w pasmach „fal milimetrowych”, które są podstawą strategii 5G i które nie podlegają „ekran widma”.

Verizon ma największe spektrum wszystkich amerykańskich przewoźników „zdecydowanie”, ale „ma antykonkurencyjne instynkty i zuchwałość, by narzekać, że znacznie mniejszy T-Mobile ma za dużo” – napisał Sievert. „Po dziesięcioleciach posiadania ogromnej przewagi w zakresie widma nad T-Mobile i innymi firmami, Verizon i AT&T po prostu nie mogą znieść myśli, że ktokolwiek inny wyprzedza ich lub ma uczciwy udział w aukcji, na której planują wykorzystać swoją siłę finansową to, co zawsze robili – dominować ”.

Sievert napisał również, że dzierżawione pasmo 600MHz T-Mobile było wcześniej kontrolowane przez AT&T. „AT&T wygrał na aukcji widmo, które Columbia Capital obecnie dzierżawi T-Mobile i – zgadnij co – AT&T zdecydowało, że tego nie chce i sprzedało je Columbia” – napisał Sievert. „Verizon, lider w sprzeciwianiu się tej dzierżawie, nigdy nie zadał sobie trudu, aby nawet pojawić się i złożyć ofertę na jakiekolwiek pasmo 600 MHz. Krótko mówiąc, mamy AT&T i Verizon, które chcą zablokować T-Mobile korzystanie z widma, które AT&T zdecydowało się odrzucić, a Verizon Zainteresowanie kontynuacją. Teraz obie firmy starają się zablokować T-Mobile możliwość wykorzystania tego widma z korzyścią dla amerykańskich konsumentów ”.

Walcz o kontynuowanie przed aukcją

Oświadczenia o pojedynkach sugerują, że walka z lotniskowcami będzie kontynuowana w nadchodzących miesiącach, gdy zbliża się aukcja pasma C. „Jeśli T-Mobile weźmie udział w aukcji, Komisja prawie na pewno będzie zmuszona walczyć – po raz pierwszy – z sytuacją zastosowania swojego ekranu widma (i indywidualnego przeglądu po aukcji) do nabycia licencji przez wnioskodawcę, którego udziały już przekraczają ekran o duży margines ”, powiedział AT&T w swoim zgłoszeniu FCC w zeszłym tygodniu.

Według AT&T ekran widma zostanie prawdopodobnie podniesiony z 250 MHz do 345 MHz po aukcji, aby uwzględnić zwiększoną dostępność licencji. T-Mobile ma już ponad 345 MHz w niektórych częściach Stanów Zjednoczonych, a jest „wiele innych” rynków w USA, na których T-Mobile przekroczyłby 345 MHz, gdyby wygrał jakiekolwiek widmo na aukcji, powiedział AT&T.

Aukcja ma się rozpocząć 8 grudnia, a wstępne „skrócone” wnioski należały wczoraj. FCC zapozna się z wnioskami, a następnie opublikuje listę oferentów.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook