Różności i nowinki technologia

T-Mobile zobaczył, jak Verizon mówi ludziom, aby wyłączyć 5G i pomyślał “ po co się na tym zatrzymać ”

T-Mobile był zajęty kupowaniem swojej sieci 5G, wydając ostatnio wiele dodatkowych miliardów na jej rozbudowę, co sprawia, że ​​jest trochę niezręczne, że przyłapano również na mówieniu użytkownikom, aby wyłączyć 5G, aby oszczędzać baterię (przez Sascha Segan). Czy Verizon nie zrobił tego samego gafa zaledwie kilka dni temu? Z pewnością tak. Ale zamiast wyciągać wnioski z przykładu, wydaje się, że T-Mobile wyciągnął piwo typu hold-my-beer: gdzie Verizon powiedział użytkownikom, aby przeszli na LTE, wiele dokumentów pomocniczych T-Mobile mówi użytkownikom, aby się udali aż do 2G.

Jeśli nie jesteś tego świadomy, przejście na 2G (co T-Mobile zręcznie podpowiada Ci, jak to zrobić) sprawi, że Twój telefon stanie się prawie bezużyteczny jako urządzenie do transmisji danych: maksymalna teoretyczna prędkość, jaką można uzyskać z połączenia 2G, wynosiłaby około 1 Mb / s (choć wiele z nich osiąga prędkość bliższą 256 kb / s). Nawet 1 Mb / s to 25 razy wolniejsze niż to, co FTC uważa za akceptowalne prędkości szerokopasmowe i 300 razy wolniejsze niż średnie prędkości 5G w średnim paśmie, którymi chwalił się T-Mobile.

(Nieważne, że T-Mobile jest również w trakcie wycofywania sygnałów 2G na dobre, chociaż zamknięcie sieci 2G zostało podobno przesunięte na 2022 r.)

Z strona pomocy technicznej dla Samsung Galaxy S21 5G.
Zrzut ekranu: The Verge

T-Mobile prawdopodobnie zdał sobie sprawę, że tego rodzaju porady nie były świetnym wyglądem, ale tuszowanie firmy również było zabawnie powolne. Wcześniej dzisiaj usunęła wskazówkę „Przełącz z 5G / LTE na 2G” z pierwszy przykład Magazyn PC znaleziono (Samsung Galaxy S20 Ultra 5G), a drugi (Samsung Galaxy S21 5G) miał zaktualizowaną stronę pomocy technicznej na krótko przed napisaniem tych słów. Nie zajęło też dużo czasu znalezienie rady, aby wyłączyć 5G i / lub 4G na stronach dla LG Wing, OnePlus Nord N10 5G, Galaxy S20 + 5G i Pixel 4a 5G (co dziwnie wspomina tylko o wyłączeniu 4G, nie 5G). To prawdopodobnie niekompletna lista, ale masz obraz: zachęta do wybrania wolnej sieci 2G T-Mobile pojawiła się kilka.

(Oto wersja Google Cache pierwszej strony pomocy technicznej T-Mobile z 1 marca).

Powiem, że T-Mobile ma rację pod jednym względem: wyłączenie mojego telefonu do 2G prawdopodobnie spowolniłoby go tak wolno, że po prostu zrezygnowałbym z próby jego użycia, a mój telefon prawdopodobnie wytrzymałby znacznie dłużej. Jeśli zmagasz się z żywotnością baterii w telefonie, możesz spróbować wielu rzeczy, które nie wymagają tak mocnego trzaskania hamulcami.Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook