RTV

Ta kamera internetowa ośmiela się zapytać: co by było, gdyby panoptykon miał mięso?

Wiele cyfrowych oczu i uszu jest na nas, gdy poruszamy się w naszym codziennym życiu. Kamery monitorujące obserwują nas na ulicy, a inteligentne urządzenia nasłuchują w naszych domach. A co by było, gdyby część tego oglądania odbywała się poprzez ekspresyjną symulakrę ludzkiego oka?

Badacz Marc Teyssier podjął się stworzenia takiego urządzenia, które stworzyło syntetyczne ciało z kamery internetowej i ruchomą gałkę oczną, wraz z brwiami i rzęsami. Obserwuj: kamera Eyecam.

Ręka człowieka, czule trzymająca kawałek syntetycznego ciała, z gałką oczną spoglądającą w prawo.  Z tyłu wychodzi sznurek.

Cześć.
: Marc Teyssier

Możesz to zobaczyć w akcji – mruganie, spoglądanie, emotikony – na poniższym filmie, który również nakazuje nam użyć naszej wyobraźni:

Wyobraź sobie, że Eyecam samoczynnie się budzi.

Wyobraź sobie, że Eyecam obserwuje każdy Twój krok.

Wyobraź sobie, że Eyecam zawsze tam jest …

… nawet jeśli nie chcesz, żeby tam było!

Jeśli potrafisz ominąć niesamowitą przerażającą dolinę, jest to zgrabne urządzenie. Oglądanie, jak ludzie na filmie noszą go w dłoniach, sprawia, że ​​wygląda prawie uroczo. Projekt, będący częścią badań prowadzonych w laboratorium interakcji człowiek-komputer na Uniwersytecie Saarland, zawiera odpowiedzi na interesujące pytania. Jak wchodzilibyśmy w interakcję z naszymi urządzeniami, gdyby były bardziej ludzkie? Jak zmieniłyby się nasze zachowania, gdyby obserwacja wokół nas wydawała się o wiele bardziej namacalna?

Jeśli chcesz być uważnym towarzyszem, projekt i oprogramowanie Eyecam są dostępne na Github, a Teyssier obiecuje, że cały film krok po kroku jest w przygotowaniu. Więcej szczegółów jest dostępnych na stronie Teyssier, wraz z mnóstwem zdjęć na każdym etapie procesu budowania.

Elementy sprzętu i obwody zmontowane w kwadracie, na dole jest coś, co wygląda jak plastikowe powieki na zawiasach.

Wnętrzności kamery ocznej.
: Marc Teyssier

Dwie ręce, jedna oparta na dnie pojemnika, a druga wyciągająca z powiekami kawałek syntetycznego mięsa.  Gałka oczna nie została jeszcze włożona.

I jego mięsisty wygląd zewnętrzny.
: Marc Teyssier

Jeśli masz ochotę wpaść w króliczą norę upiornych gadżetów, jest też telefon Teyssier z ruchomym palcem i pokrytym skórą etui. Kiedy masz dość skóry, sprawdź bezcielesnego robota Disneya i tego futrzanego psa-robota.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook