Telefony

Tablet Samsung Galaxy Tab S7 Plus ma wyświetlacz OLED 120 Hz i 5G

Tablety z Androidem mogą nie być tak popularne, jak iPad firmy Apple, ale to nie powstrzymało Samsunga przed dalszym regularnym udostępnianiem nowych modeli. Dziś firma ogłasza swoje najnowsze tablety z systemem Android z najwyższej półki: Galaxy Tab S7 i Tab S7 Plus. Oba modele będą dostępne jesienią w kolorze srebrnym, czarnym lub brązowym za odpowiednio 649,99 USD i 849,99 USD.

Podobnie jak Tab S6 z zeszłego roku, Tab S7 i S7 Plus mają spełniać podwójną funkcję zarówno jako urządzenia zużywające zawartość, jak i maszyny zwiększające produktywność. W rezultacie oba mają dostępne opcjonalne obudowy klawiatury (199,99 USD za S7, 229,99 USD za S7 Plus), które pozwalają na używanie ich jak tradycyjnego laptopa. Oba modele są również dostarczane z rysikiem Samsung S Pen w pudełku, który magnetycznie mocuje się i ładuje z tyłu tabletu.

Najbardziej zauważalną różnicą między Tab S7 i S7 Plus są ich rozmiary: S7 ma 11-calowy wyświetlacz, a S7 Plus ma model 12,4-calowy. Przyjrzyj się bliżej, a zauważysz inne różnice, takie jak fakt, że model Plus ma panel OLED, podczas gdy S7 radzi sobie z bardziej tradycyjnym wyświetlaczem LCD. Oba działają z częstotliwością 120 Hz, aby zapewnić płynne efekty wizualne i oba są większe niż 10,5-calowy ekran, który był na karcie S6. Ale mają proporcje 16:10, co sprawia, że ​​lepiej nadają się do oglądania filmów niż produktywności, a oba modele mają znacznie mniejszą powierzchnię do pracy w porównaniu do ich odpowiedników w iPadzie Pro.

Ekran OLED 120 Hz Tab S7 Plus zapowiada się oszałamiająco (słuchawki nie są dołączone)
: Samsung

Inną różnicą między nimi jest to, że Tab S7 Plus ma ekranowy skaner linii papilarnych, a Tab S7 ma wbudowany w przycisk zasilania. Samsung poprawił również konstrukcję tabletu, wyostrzając krawędzie i przycinając rysik S Pen do bardziej eleganckiego cylindra.

Samsung udostępnił wewnętrznemu ulepszenie do procesora Qualcomm Snapdragon 865 Plus, 6 lub 8 GB pamięci RAM i do 256 GB pamięci wewnętrznej. (Dostępne jest również gniazdo na kartę microSD, aby jeszcze bardziej rozszerzyć pamięć.) Oba modele będą dostępne w wersji Wi-Fi lub komórkowej, wraz z falą milimetrową i łącznością sub-6 5G. Oba mają cztery głośniki z dostrajaniem Dolby Atmos i obsługują ładowanie do 45 watów na portach USB-C. Niestety, żaden z nich nie ma gniazda słuchawkowego.

Podobnie jak tablety z systemem Android, para Tab S7 działa z systemem Android 10 z dostosowaniem OneUI firmy Samsung. Obsługują również interfejs Samsung DeX, który zapewnia bardziej przypominające pulpit, gdy używasz etui z klawiaturą. DeX, który istniał w różnych formach od czasu smartfona Galaxy S8 w 2017 roku, od dawna był ciekawym pomysłem bez wykonania, aby go poprzeć. Będziemy musieli sprawdzić, czy Samsung ulepszył go na tyle na Tab S7, aby sprawdzić, czy w końcu spełni swoją obietnicę.

Pasek magnetyczny z tyłu tabletu zapewnia miejsce do przechowywania i ładowania dołączonego rysika S Pen
: Samsung

Będziemy również musieli sprawdzić, czy tradycyjne mocne strony Samsunga – świetne wyświetlacze, doskonały dźwięk – wystarczą, aby uzasadnić wysoki koszt Tab S7 i Tab S7 +. Zeszłoroczny Tab S6 był trudny do sprzedania za 650 USD, teraz firma prosi o jeszcze więcej pieniędzy, przynajmniej na większy model. Wciąż nie są tak drogie jak modele iPada Pro firmy Apple i są dostarczane z rysikiem w pudełku, co jest dodatkową opłatą w świecie Apple. Ale gdy dodasz koszt obudowy klawiatury, otrzymasz ponad 1000 USD za podstawową kartę Tab S7 Plus, co stanowi dużo pieniędzy na tablet, bez względu na to, kto to zrobi.

Będziemy mieć więcej informacji na temat Tab S7 i S7 Plus, w tym trochę prawdziwych doświadczeń z modelem przedprodukcyjnym i pełną recenzję w przyszłości, więc bądź na bieżąco.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook